Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

System elektryczny do zabezpieczania rur przed mrozem

Pogoda w Polsce jest zmienna. Występują w naszym kraju cztery pory roku: wiosna, lato, jesień i zima. W czasie tej ostatniej temperatury bardzo często są niskie. Spadają one poniżej zero stopni Celsjusza. Zima jest okresem trudnym nie tylko dla ludzi ale także dla domów i mieszkań. Muszą one sprostać trudnym wymaganiom stawianym przez mroźną zimę.

Ochrona rur przed zimnem

Jednym z zagrożonych elementów w każdym domu są rury. Mogą one ulegać niszczeniu, przez co mogą pojawiać się wycieki wody. Rury w czasie dużych mrozów mogą zamarznąć, co może mieć nieprzyjemne skutki dla mieszkańców domu. Dlatego dobrze jest się zabezpieczyć na taką ewentualność.

Ważna w każdym domu jest izolacja termiczna, która chroni dom przed dostawaniem się zimna do środka. Jednak sama taka instalacja może nie wystarczyć. Skuteczniejszym wyjściem będzie zastosowanie elektrycznego systemu grzewczego, który zapewni ochronę rurom w czasie ujemnych temperatur.

System elektrycznego ogrzewania to najczęściej żyły, które osadzone są w rdzeniu grzewczym, który zrobiony jest z przewodzącego polimeru. Wiele jest zalet takiego systemu. Przede wszystkim system taki chroni rury przed zamarzaniem w czasie zimy, dzięki czemu można uniknąć wielu problemów. Ponadto dzięki takiemu systemowi w rurach może utrzymywać się ciepła woda.

Przewód grzewczy należy dobrać w zależności od temperatury, jaką chcemy otrzymać w rurach. W sklepach możemy zakupić różne przewody, które mogą utrzymywać temperatury niższe około 45 stopni Celsjusza, jak i wyższe około 70 stopni Celsjusza.

Dodatkowym atutem tego typu systemów jest zapobieganie rozwijania się w rurach bakterii Legionella. Ponadto system taki powoduje oszczędności finansów budżetu domowego. Straty wody oraz energii do jej podgrzewania są mniejsze.

Typy przewodów

Przewody grzewcze można podzielić na dwa typy. Jedne układane są na zewnątrz rur, inne wewnątrz. Mogą być one stosowane zarówno przy rurach wykonanych z metalu, jak i z tworzyw sztucznych. Najczęściej przewody układa się wzdłuż rury, a na nie nakłada się izolację.

Na rynku dostępne są przewody samoregulujące oraz stało oporowe. Przewody stałooporowe używa się jako źródło grzewcze w miejscach, które są narażone na niskie temperatury. Takie urządzenia zasila się jednostronnie, ich końcówkę stanowi wtyczka, którą wpina się do sieci. Elementy tego urządzenia bazują na sterowaniu w postaci termostatu. Z kolei przewody samoregulujące uwzględnia się jako źródło ciepła, które działać ma na otwartych przestrzeniach. Przewód taki zasila się jednostronnie bez zastosowania regulatora.

Zabezpieczmy rury przed zimą, gdyż nie zrobienie tego może wiązać się potem ze sporymi kosztami, nerwami i problemami.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx