Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 lipca 2021

Co wybrać – tunel foliowy czy klasyczną szklarnię ogrodową?

W ogrodzie można hodować różne rośliny. Niektóre są trwałe, inne łagodne. Każda roślina wymaga jednak pielęgnacji oraz troski. W chłodne dni niezbędny jest tunel foliowy lub szklarnia ogrodowa. Doskonała ochrona – to oferują obydwa rozwiązania, jednak lepsza jest szklarnia ogrodowa, bo jest większa, bardziej trwała i wygodna. Zalet posiadania takiej szklarni ogrodowej jest wiele. Dlatego na pewno warto mieć w ogrodzie efektowną szklarnię ogrodową. Za tunelem ogrodowym przemawia przede wszystkim jego cena. Niedrogi tunel kosztuje około 400 złotych, a taką kwotę może wydać każdy człowiek. Gdy roślin jest więcej, to można kupić dwa lub trzy takie tunele. Są one godne uwagi oraz bardzo funkcjonalne. O tym nie wolno nigdy zapominać. Dobrej klasy tunel to podstawa i rzecz dla niejednego domorosłego ogrodnika.

Szklarnia jest droższa

Szklarnia jest droższa, a tunel ogrodowy jest niedrogi. Dlatego warto pomyśleć co się opłaca. Nawet niezbyt zamożna osoba może sobie pozwolić na zakup dobrego tunelu ogrodowego lub kupić wyjątkową szklarnię ogrodową. Każdy człowiek może sobie czasami pozwolić na odrobinę luksusu. A szklarnia ogrodowa na pewno takim luksusem jest.

Tunele foliowe może są i tanie, ale nie pozwalają kontrolować temperatury – w szklarni taka kontrola nawilżenia oraz temperatury jest oczywistością. Szklarnia nie jest tania – trzeba przygotować fundamenty, podmurówkę, uchronić wszystko przed nadmierną wilgocią oraz rdzą, należy zakupić dobre ogrzewanie. Szklarnia może kosztować nawet 10 000 złotych. Jednak jest to wydatek wieloletni, godny poniesienia. Szklarnia jest stała i trwała, nie jest mobilna, a to już jest pewna wada. Dobrej klasy szklarnia jednak przewyższa tunel foliowy jakością oraz trwałością. Nie ma co do tego wątpliwości. Z tego powodu ludzie wybierają szklarnie i chcą je mieć w swoich ogrodach, aby w nich hodować kwiaty lub warzywa, na przykład tak smaczne i modne obecnie w Polsce szparagi. Zachęcamy do tworzenia szklarni i hodowania w nich roślin na użytek własny. Na sprzedaż nie opłaca się, trzeba mieć wiele hektarów szklarni, by zarobić na takiej produkcji. Lepiej mieć porządną i niewielką szklarnię, a w niej trochę roślin. One na pewno sprawią radość i dadzą pełne zadowolenie. Szklarnia czy tunel? Odpowiedź jest jasna – zdecydowanie wydajna i godna uwagi szklarnia, budowla jakościowa, dająca kontrolę nad uprawami i godna stosowania. To najlepsze rozwiązanie dla niejednej osoby pragnącej mieć świeże warzywa i kwiaty uprawiane w taki sposób.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x