Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 lipca 2021

Bezpieczne i estetyczne ogrodzenie posesji

Po zakończeniu budowy nowego domu trzeba zatroszczyć się o bezpieczne i praktyczne ogrodzenie. Producenci oferują aktualnie estetyczne wyroby, które nie tylko zabezpieczają teren posesji, ale również wyglądają jak prawdziwe dzieła sztuki. Piękne ogrodzenie mówi wiele o właścicielu nieruchomości.

Solidny płot

Najczęściej spotykanym rozwiązaniem są płoty metalowe. Przeważnie są zbudowane z prętów stalowych zakończonych grotami, do których nieraz dobrany jest jakiś element dekoracyjny. Ponieważ ogrodzenie metalowe jest narażone na korozję, warto zabezpieczyć je poprzez ocynkowanie, chromowanie lub pomalowanie specjalną farbą antykorozyjną do metalu. Duże pole do popisu da nam ogrodzenie betonowe. Jest wykonane z płyt i słupków w kolorze szarym, który później możemy pomalować na dowolnie wybrany kolor. Ten typ płotu jest odporny na warunki atmosferyczne i łatwy w konserwacji, jego wadą jest jednak duża waga. Znacznie lżejsze jest ogrodzenie drewniane, najczęściej wykonane z olchowych lub sosnowych segmentów. I tutaj możemy mieć wpływ na kolor ogrodzenia – wybierając najbardziej nam odpowiadający kolor farby do impregnowania drewna. Coraz rzadziej stosowane są płoty z siatki, gdyż ich wartość estetyczna jest bardzo niska. W tym momencie modnym rozwiązaniem jest kreatywne połączenie ogrodzenia metalowego z murowanym.

Automatyczna brama

Kupując bramę otwieraną i zamykaną przez centralny system, musimy zwrócić uwagę na to, żeby zastosowana automatyka była jak najlepszej jakości. Automatyczne bramy sterowane są zazwyczaj z pilota i nie trzeba się męczyć i wysiadać z samochodu, żeby uzyskać dostęp do posesji. Na rynku dostępne są również moduły, które pozwalają kontrolować aktywację poprzez zestaw czujników ruchu. Tego rodzaju patenty można zainstalować zarówno na konstrukcjach jedno- jak i dwuskrzydłowych. W sklepach budowlanych dostępne są gotowe zestawy kilku renomowanych firm, które zawierają wszystkie komponenty niezbędne do uruchomienia w pełni zautomatyzowanego systemu. Nowe ogrodzenie wypadnie najkorzystniej, jeśli styl bramy będzie dopasowany do architektury płotu.

Ogrodzenie jest pierwszym elementem, z jakim stykają się goście. Jego konstrukcja rzutuje na ocenę całej nieruchomości. Przykładowo okazały dom będzie postrzegany jako mniej ekskluzywny, jeśli będzie otoczony zardzewiałym i przestarzałym płotem. Aby uzyskać harmonijny efekt niejednokrotnie projekt domu i ogrodzenia przygotowywany jest przez tego samego architekta. Ponadto należy pamiętać, że walory estetyczne nie powinny być stawiane na pierwszym miejscu. Najistotniejszą cechą ogrodzenia jest oczywiście trwałość.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x