Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Jaki system alarmowy wybrać?

Na rynku znaleźć można systemy alarmowe zarówno przewodowe i jak i bezprzewodowe. Chcąc zamontować jeden z nich we własnym domu należy o tym pomyśleć już na etapie jego konstrukcji. Późniejsza zmiana decyzji będzie bardzo skomplikowana. Jednak zanim zdecyduje się na konkretne rozwiązania to warto bardzo dokładnie zapoznać się z plusami i minusami konkretnych rozwiązań. Właśnie od tego tak na prawdę zależy to jaki system sprawdzi się w danym konkretnym zastosowaniu.

Alarm przewodowy

Przede wszystkim ten alarm znajdzie lepsze zastosowanie w przypadku posiadania już domu, w którym właśnie realizowany jest system instalacji elektrycznej. Wtenczas też niejako przy okazji można jednocześnie zainteresować się zamontowaniem odpowiedniego rozwiązania alarmowego. Wtenczas też bez większych problemów będzie można zamontować kable w tynku czy też przy wykorzystaniu specjalnych rur typu peszel w ścianie. Zamontowanie przewodów w ścianie razem z przewodami w obszarze sufitów i ścian także może być doskonałym rozwiązaniem dla tego typu systemów alarmowych. Na szczęście taki zabieg przy wymianie przewodów elektrycznych jest w miarę prosty. Niestety listwy na zewnątrz ściany pozostawiają trochę wątpliwości jeżeli chodzi o aspekt wizualny tego rodzaju montażu.

Alarmy bezprzewodowe

W przypadku tego rodzaju systemu wszelkie sygnały przekazywane są drogą radiową. Jest to ogólnie rzecz biorąc bardziej nowoczesny rodzaj systemu. Każdy z czujników jest wyposażony w zasilanie bateryjne, które dzięki niewielkiemu poborowi prądu starcza na bardzo długo. Dodatkowo alarm tego rodzaju jest bardzo elastyczny, a jego montaż w zasadzie bez inwazyjny. Dzięki braku konieczności prowadzania przewodów po całym domu jego montaż jest stosunkowo szybki. Monitoring, domofon czy też wideodomofon to urządzenia, które mogą być zamontowane w ramach instalacji alarmowej bezprzewodowej. Niestety jednak tego rodzaju alarm ma również pewne wady, a mianowicie niska odporność na różnego rodzaju zakłócenia czy też grube mury.

Co wybrać?

Wbrew pozorom wybór wcale nie jest taki łatwy jakby się mogło wydawać. Przede wszystkim trzeba zastanowić się jak grube ściany posiadamy, czy chcemy wymieniać co jakiś czas baterie czy też wolimy jednak ciągnąć kable. Jeśli chodzi o przewagę standardowych rozwiązań kablowych to są one najczęściej mniej awaryjne, jednak wymagają o wiele więcej pracy i kosztów przy ich montażu. Warto dokładnie przemyśleć konkretne rozwiązania.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx