Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 czerwca 2024

Jak zagospodarować pustą ścianę w mieszkaniu? Kilka ciekawych rozwiązań.

Urządzanie mieszkania to prawdziwa przyjemność pod jednym warunkiem – wiemy co chcemy mieć, i mamy na to odpowiednie fundusze. Czasem jednak mimo ogólnej wizji jak chcemy urządzić dane pomieszczenie, po zakupieniu wybranych mebli oraz ich rozstawienia w pokoju okazuje się, że jedna ściana staje się bardzo pusta i aż prosi się, by coś na niej umieścić. Istnieje mnóstwo ciekawych rozwiązań na aranżację ścian, jednak należy pamiętać że nie powinno to być nic zbyt przytłaczającego, bo zamiast oczekiwanego efektu ozdobienia ściany, przestrzeń stanie się przytłaczająca i ciężka, a z pewnością tego nie chcemy. Oto kilka rozwiązań na pustą ścianę, która odpowiednio zagospodarowana stanie się prawdziwą ozdobą!

Tapeta na ścianę

Obecnie w sklepach budowlanych czy wyposażeniowych bez problemu możemy znaleźć specjalne tapety na ścianę, które zachwycają wzorami i efektami 3D. Można wybrać dla siebie odpowiedniej długości i rozmiaru ale i koloru tapetę która ożywi wnętrze i nada mu niepowtarzalnego efektu, jednocześnie zajmując pustą przestrzeń na ścianie. Tapety na ściany występują w różnych rodzajach, dlatego bez problemu wybierzemy coś, co sprawdzi się odpowiednio na naszej ścianie. Ponadto taka tapeta ochrania ścianę przed różnymi uszkodzeniami czy ubrudzeniami, więc szczególnie jeśli mamy dzieci, to taka opcja sprawdzi się idealnie.

Naklejki na ścianę

Opcja bardzo podobna do tapety na ścianę, jednak jest to inna forma zagospodarowania przestrzeni na ścianie. Najpopularniejsze naklejki na ścianę to często różne kształty, np. drzewka czy twarzy, które dodają niesamowitego uroku i charakteru każdemu wnętrzu. Taką naklejką można spokojnie zastąpić standardową doniczkę z rośliną która zajmuje dodatkowe miejsce, a często w małych mieszkaniach nie możemy pozwolić sobie na taki luksus. By odpowiednio wybrać naklejkę na ścianę warto zapoznać się z szeroką ofertą na rynku, a przede wszystkim zadecydować czego oczekujemy od takiej okleiny na ścianę.

Wiszące kwiaty lub obraz

Najpopularniejszą opcją na którą decyduje się wiele osób jest powieszenie donicy z kwiatem czy zagospodarowanie ściany przez powieszenie dodatkowych półek, gdzie można przechowywać różne przedmioty, np. książki. Dodatkową przestrzeń jaką uzyskamy dzięki takiemu rozwiązaniu z pewnością użyjemy do innych celów. Designerskie obrazy czy ciekawa roślina również przyjemnie dla oka zajmie pustą przestrzeń na ścianie, dodając przytulnego charakteru naszej przestrzeni i zapełniając nieprzyjemną pustkę.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx