Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 marca 2023

Jak powiększyć optycznie małe mieszkanie? Sprawdzone patenty które musisz znać!

W życiu każdego człowieka przychodzi czas kiedy idzie przysłowiowo „na swoje”. Jednak nasze pierwsze mieszkanie zwykle jest dosyć małe, bo środki finansowe nie pozwalają nam na nic innego. Nie warto jednak porzucać marzeń o przestronnej powierzchni mieszkania, a skupić się na tym co mamy do dyspozycji, i jak najlepiej wyeksponować największe zalety mieszkania! Kilka starych i sprawdzonych trików w urządzaniu naszej przestrzeni sprawi, że mimo małego metrażu będzie ona wydawała się o wiele większa i jaśniejsza niż przed remontem. Jeżeli nasza nowa przestrzeń jest dosyć skromna, oto co powinieneś wiedzieć podczas jego remontu i urządzania, by je optycznie powiększyć i rozjaśnić.

Luster nigdy za wiele!

Nie od dzisiaj wiadomo jak lustra potrafią powiększyć mieszkanie – nie omieszkaj umieścić ich kilka w całym domu! Wówczas przestrzeń wyda się o wiele większa niż się spodziewamy, a lustradodadzą również elegancji i jasnej poświaty w mieszkaniu. Szczególnie dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie dużych luster w korytarzach czy łazienkach, ponieważ zwykle te dwa pomieszczenia w mieszkaniach okazują się najmniejszych rozmiarów. Lustra nie są dużym wydatkiem, a dla samego efektu w mieszkaniu po ich zamontowaniu naprawdę warto je nabyć! Wybranie strategicznych miejsc w mieszkaniu oraz umieszczenie tam luster znacznie zmieni całe pomieszczenie i rozjaśni je.

Tylko jasne kolory!

Nie dość, że jasne, pastelowe kolory są najmodniejsze od kilku sezonów, to jeszcze mają moc rozjaśniania i optycznego powiększania mieszkania! Zdecyduj się na jasne kolory w całym mieszkaniu, nie musi być to tylko biały czy kremowy, ale również jasny różowy czy delikatny beżowy. Takie zastosowanie kolorów sprawi, że mieszkanie optycznie zwiększy swoje rozmiary, a jego mieszkańcy nie będą czuli się przytłoczeni we własnej przestrzeni.

Im mniej tym więcej, czyli postaw na minimalizm!

By wygodnie urządzić mieszkanie wcale nie potrzeba mnóstwa mebli, sof i innych rzeczy. Postaw na kilka najpotrzebniejszych mebli dobrej jakości bez których funkcjonowanie w mieszkaniu mogłoby być utrudnione i ciesz się przestrzenią! Funkcjonalność tak urządzonego mieszkania wcale nie ucierpi na oszczędności w zakupie mebli, a wręcz przeciwnie – zyska na stylu i wyglądzie, jednocześnie spełniając wszystkie nasze potrzeby i oczekiwania. Czasem mniej znaczy więcej, a minimalistyczne urządzanie mieszkania jest doskonałym tego przykładem. Przestrzeń urządzona minimalistycznie i równie skromnie udekorowana jest o wiele bardziej funkcjonalna i gustowna, dlatego warto iść tą drogą urządzania mieszkania.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx