Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 kwietnia 2023

Jak wybudować dom – szybko i najtaniej?

Jak wybudować dom – szybko i najtaniej? Sektor budownictwa to dynamicznie rozwijająca się branża gospodarki, stwarzająca inwestorom wiele możliwości. Technologia budowy domu nie ogranicza nas obecnie do tworzenia wymarzonej przestrzeni w sposób tradycyjny, o którym nierzadko krążą legendy, dotyczące długiego czasu realizacji i nieprzewidzianych kosztów, wynikających na kolejnych etapach realizacji projektu. Obecnie, jako inwestorzy, mamy możliwości, aby wśród wielu, dostępnych ofert wybrać najkorzystniejsza dla naszych potrzeb i wymagań. Najkorzystniejszą technicznie i finansowo. Czy jest możliwe zbudowanie domu w sposób jak najkorzystniejszy technicznie i jednocześnie finansowo? Nowoczesne technologiestwarzają takie możliwości, jednak jeśli chodzi o koszty, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są potrzeby, gdyż im większe wymagania, tym niestety koszty wyższe.

Po pierwsze – zakup działki

Zacznijmy od zakupu odpowiedniej działki. Aby realizacja budowy przebiegła szybko i bez komplikacji, wybierzmy działkę, która ma uregulowany stan gruntu – upewnijmy się, czy można na niej budować, czy posiada dostęp do drogi dojazdowej i media, doprowadzone do jej granicy. Inwestycje, typu nowe osiedle, które dopiero rozwija swoją sieć techniczną, to czas kilku lat, aby stan działki umożliwiał budowę domu. Wybór firmy budowlanej, zależy głównie od technologii budowy domu, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji należy upewnić się, że kuszące w ofercie terminy realizacji budynku, są realne. Warto ustalić zakres prac i zacząć planować wykończenie budynku, by fachowcy nie okazali się zajęci, gdy prace wykończeniowe będą mniej odległe.

Czy szybko znaczy tanio?

Wybierając dom w technologii szkieletowej, keramzytowej lub betonowej, nie tylko idziesz w kierunku budynku ekologicznego, ale zmniejszasz koszty budowy. Tego typu budynki realizowane są szybko, w ciągu kilku dni, a ich codzienne użytkowanie wiąże się z wydajnością energetyczną i antyalergicznością. Aby budynek z prefabrykatów był tańszy, warto dostosować swoje wymagania do istniejących, gotowych projektów. Najczęściej, wybór projektu gotowego, dostępnego w ofercie firmy realizującej to mniejszy koszt niż w przypadku indywidualnego zlecenia. Ogromny wybór dostępnych projektów zdecydowanie stwarza takie możliwości. Budynek prosty w realizacji, pozbawiony zróżnicowanych kształtów, wielkością nieprzekraczający 100 m², to gwarancja najniższych kosztów budowy. Sprytnie zaaranżowana przestrzeń może stanowić doskonałe, wygodne miejsce do życia nawet dla pięciu osób. Zwarta bryła budynku według gotowego projektu, ekonomicznego w realizacji i użytkowaniu, dowodzą, że jest możliwe wybudowanie domu szybko i stosunkowo tanio.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx