Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2022

Jak nie zbankrutować na wyprzedażach?

Są pewne okresy w roku (po świętach Bożego Narodzenia, w czerwcu czy we wrześniu) kiedy galerie organizują wyprzedaże, przez co wiele osób odwiedza centrum handlowe. Warszawa to miasto, w którym trend ten jest szczególnie mocno widoczny – tłumy szturmują popularne sieciówki, by kupić coś taniej. Polacy kochają wyprzedaże – to właśnie wtedy wielu osobom udaje się złowić perełki albo wyjść ze sklepu z siatką zakupów, a bez wyrzutów sumienia. Co jednak kiedy wydajemy za dużo? Jak się przed tym uchronić?

Zrób listę

Najlepszym sposobem na to, aby nie wydać zbyt dużej ilości pieniędzy, jest po prostu zrobienie listy rzeczy, których nie mamy w szafie i które są nam potrzebne. Niestety często się zdarza, że widzimy jakieś ubrania i bierzemy je ze względu np. na obniżoną cenę. Później w domu się okazuje, że dana rzecz do niczego nam nie pasuje i prawdopodobnie przeleży jakiś czas w szafie nieużywana. Dlatego już na kilka dni przed wyprzedażami (zazwyczaj sklepy chętnie o nich powiadamiają) przepatrzmy swoją szafę, wyrzućmy to co jest nam niepotrzebne i szukajmy na wyprzedaży tego, co nam faktycznie brakuje, a nie jest chwilową zachcianką. Kupując starajmy się myśleć do czego nam to pasuje, czy będziemy mieli daną rzecz z czymś połączyć oraz czy nie jest to chwilowy trend, który za rok już nie będzie modny. Pamiętajmy bowiem, ze przy wyprzedażach sklepy często chcą pozbyć się końcówek kolekcji. Tak działa niejedno centrum handlowe – Warszawa nie jest tu żadnym wyjątkiem.

Research mile widziany

Niestety część sklepów w czasie wielkich wyprzedaży przebija metki, nie zmieniając wcale cen na niższe. Dlatego dobrze jest wcześniej przeglądnąć strony internetowe i pozapisywać ceny produktów, którymi jesteśmy zainteresowani. Wtedy już w sklepie stacjonarnym możemy sprawdzić czy naprawdę trafiliśmy na okazję . Dobrym pomysłem jest też szukanie perełek pod koniec wyprzedaży – sklepy co jakiś czas jeszcze bardziej obniżają ceny, bo chcą sprzedać jak najwięcej towaru. Problemem może być jednak to, że inni klienci wykupią nam ubrania, którymi jesteśmy najbardziej zainteresowani. 

Zakupy w Internecie

W sklepach stacjonarnych łatwo wpaść w szał zakupów. Szczególnie gdy widzimy inne osoby wychodzące z naręczem ubrań. A wtedy wydamy o wiele więcej. Jeżeli znamy swoją rozmiarówkę w poszczególnych sklepach, to najlepszym sposobem na jednoczesne zaoszczędzenie pieniędzy oraz wybranie tych kreacji, które się nam podobają, jest właśnie kupno online. Poza tym łatwo możemy kontrolować stan swojego konta oraz nie sugerować się innymi osobami, czy też brać coś tylko dlatego, że ma wielką metkę z napisem „promocja”. Bardzo ważna jest świadomość jakie kroje nam pasują i to wśród nich wyszukiwać okazji. Jeżeli się nam coś podoba, bo pięknie wygląda na modelce, ale wiemy, że długość do połowy łydki skraca naszą sylwetkę, to niestety musimy zrezygnować z takiego zakupu. 

Wyprzedaże to czas, kiedy można „popłynąć” z zakupami i na drugi dzień obudzić się z wypełnioną szafą (niekoniecznie potrzebnymi rzeczami), ale pustym portfelem. Możemy też jednak kupić perełki, które posłużą przez lata. Warto wybrać się do swojego ulubionego centrum handlowego. Warszawa posiada kilkadziesiąt miejsc, gdzie można zrobić naprawdę dobre zakupy w rozsądnej cenie (zwłaszcza na wyprzedażach) – musimy tylko uważać, żeby nie spać w zakupowy szał.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.