Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 marca 2023

Inwestycje pod klucz we Wrocławiu. Gdzie warto zamieszkać?

Deweloperzy we Wrocławiu coraz chętniej oddają lokale w standardzie umożliwiającym niemal natychmiastowe zamieszkanie. Przyjrzyjmy się najciekawszym inwestycjom pod klucz nad Odrą.

Wrocław jest jedną z najszybciej rozwijających się aglomeracji w Polsce. Możliwość zdobycia dobrze płatnej pracy oraz wyjątkowy klimat miasta stu mostów, otwartość mieszkańców i  unikatowe zabytki powodują, że w stolicy Dolnego Śląska chce żyć coraz więcej osób. 

W ścisłym centrum Wrocławia coraz trudniej znaleźć miejsce na nową nieruchomość. Dlatego w nowych inwestycjach mieszkaniowych w odległości spacerowej od Starego Miasta cena za metr kwadratowy sięga nawet 10 tys. złotych (przy średniej dla całego miasta utrzymującej się na poziomie około 7,5 tys. zł). Nie każdego na to stać, dlatego mieszkania na osiedlach położonych w pewnej odległości od ścisłego centrum łatwo znajdują nabywców. Wśród cieszących się dużym zainteresowaniem okolic można wskazać m.in. leżące na południu Jagodno oraz położoną bardziej na zachód niewielką Klecinę.

Jagodno

Komfort mieszkania na wrocławskim Jagodnie podniesie realizowana obecnie przebudowa ulicy Buforowej – głównej drogi dojazdowej do centrum. Ma to rozwiązać problemy komunikacyjne związane z gwałtownie rosnącą liczbą mieszkańców miasta. Dodatkowo władze zapowiadają rozpoczęcie prac nad linią tramwajową, która miałaby dojeżdżać w te okolice. Dlatego deweloperzy chętnie stawiają tu nowe budynki mieszkalne i rozwijają dotychczasowe projekty. Przykładem może być inwestycja Murapol Zielona Toskania ze 160 mieszkaniami, którą docelowo, w kolejnych etapach, uzupełni jeszcze pięć budynków. Tutaj deweloper nie oferuje bezpośrednio wykończenia pod klucz, ale współpracuje w tej kwestii z wyspecjalizowanymi podmiotami. Może też wyposażyć lokal w system Smart Home, czyli rozwiązanie umożliwiające zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem czy wodą za pomocą smartfona lub tabletu.

Klecina

Popularnością cieszą się także rejony na zachód od Partynic. Znajdują się wciąż w niewielkiej odległości od centrum i stosunkowo łatwo do nich dojechać. Osiedla w tym miejscu, mimo kolejnych inwestycji, nadal są ciche, spokojne i zielone. Sporo się dzieje w obrębie Kleciny. Okolica ta, uznawana do niedawna za peryferyjną, zyskuje na atrakcyjności. Powstają tu nowe, ciekawe inwestycje. Wśród nich należy wymienić Murapol Zielone Bulwary na ulicy Dożynkowej. O popycie może świadczyć fakt, że pierwszy etap budowy obejmował cztery budynki, później do sprzedaży trafiły kolejne dwa, a łącznie deweloper zaoferuje aż 422 mieszkania. Tutaj również dostępne będą rozwiązania Smart Home.

Wiele osób na pierwszym miejscu stawia zalety mieszkania na obrzeżach dużego miasta, czyli połączenie odpoczynku po pracy w spokojnej okolicy z możliwościami wynikającymi z bliskości aglomeracji. Jeśli dodać do tego dobrą infrastrukturę, inwestycje w nieco dalszych wrocławskich dzielnicach są ciekawą alternatywą wobec bijących rekordy cenowe mieszkań w samym sercu stolicy Dolnego Śląska.