Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Zimowe wyjazdy na narty – gdzie najlepiej pojechać

Wiele osób nie wyobraża sobie zimy, bez wyjazdu na narty do jakiegoś urokliwego miejsca. Bardzo popularne są różne regiony w Alpach Włoskich i Austriackich. Przyciągają ich fantastyczne stoki i zapierające dech w piersiach widoki. Warto wiedzieć, gdzie najlepiej się udać na ferie lub urlop.

Gdzie na narty do Włoch?

Włochy to niezwykle urokliwy kraj. Zarówno latem jak i zimą, przyciąga on mnóstwo turystów. W Alpach znajdują się kurorty narciarskie, które spełnią wymagania zarówno osobom początkującym jak i bardziej zaawansowanym. W Internecie bardo łatwo można znaleźć najlepsze noclegi – wystarczy w wyszukiwarce wyszukać fraz: „Noclegi Włochy„. 

Livigno

Livigno to ośrodek narciarski, który jest najczęściej wybierany przez polaków. Znajduje się on bardzo blisko granicy ze Szwajcarią i charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami narciarskimi. Trasy zjazdowe są tam niezwykle różnorodne. Livigno to dobre miejsce na narty z dziećmi, wiele łatwych i nie wymagających zjazdów, świetnie sprawdzi się dla najmłodszych. 

Val di Fiemme

Val di Fiemme to bardzo znana dolina, dzięki Pucharom Świata i Mistrzostwom Świata w Narciarstwie Klasycznym, które bardzo często są tam organizowane. Jest to bez wątpienia istny raj dla miłośników białego szaleństwa. Dolina jest otoczona cudownymi lasami, co dodaje jej uroku. Niedaleko znajduje się znana miejscowość Predazzo. 

Sella Ronda

Wybierając ośrodek narciarski na ferie zimowe, warto rozważyć wyjazd do Sella Ronda. Jest to bardzo malownicza i ciekawa trasa zjazdowa, która łączy ośrodki Val Di Fassa, Arabba, Val Gardena. Co prawda region ten, co roku odwiedza bardzo dużo narciarzy i trasy momentami są dość zatłoczone, jednak zachwycające widoki z pewnością to rekompensują. W okolicy można się także wybrać na ciekawe, górskie wycieczki, aby móc podziwiać krajobrazy i wdychać świeże powietrze. 

Gdzie na narty do Austrii?

Austria to kraj, który może się poszczycić bardzo bogatą tradycją narciarską. Znajdują się tam najbardziej cenione szkoły, w których trenowali znakomicie zawodnicy uprawiający zawodowo, różne, narciarskie dyscypliny. W Austrii warto zwrócić uwagę na kilka ośrodków narciarskich, które zadowolą największych miłośników białego szaleństwa. Mniej i bardziej zaawansowani narciarze, na pewno znajdą coś dla siebie. 

Ramsau am Dachstein

Ramsau am Dachstein to bardzo popularny, narciarski region. Dzięki wysokiemu położeniu, praktycznie przez cały czas jest on dobrze nasłoneczniony. W okolicy znajduje się 16 km tras łatwych oraz średnich, dlatego jest to dobre miejsce dla początkujących. Bardzo ciekawą propozycją są kursy zjazdów alpejskich dla seniorów, które są organizowane w Ramsau. 

Schladming

Kolejny bardzo atrakcyjny region w Austrii to Schladming. Znajdują się tam cztery trasy, które są ze sobą połączone. Jest to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Trasy są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Zjazdom na nartach towarzyszą zachwycające, zapierające dech w piersiach widoki.