Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Ubezpieczenia na życie – co warto wiedzieć?

Nigdy nie możemy być pewni, co przyniesie kolejny dzień. Niestety bardzo często, słyszy się o rożnych nieszczęśliwych wypadków, których tak naprawdę nikt się nie mógł spodziewać. Dlatego, aby uchronić swoich bliskich, przed jeszcze większym stresem i problemami, warto ubezpieczyć się na życie. 

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie to nic innego, jak świadczenie, które jest wypłacalne bliskim w przypadku śmierci osoby ubezpieczonej. Dzięki niemu, rodzina w pewien sposób zostaje uchroniona przed wszelkimi finansowymi skutkami śmierci jak np. konieczność zapłaty za pogrzeb, opłaty związane z okryciem jakiś szkód wyrządzonych w wypadku itd. Jest to bardzo szczególny rodzaj polisy, ponieważ jak wcześniej wspomniano, bezpośrednio nie korzysta z niej osoba, która została ubezpieczona, ale jej bliscy. 

Wypłatę należności, określonych przez polisę, otrzymać mogą tylko te osoby, które zostały w niej wymienione. Warto zaznaczyć, że tego typu ubezpieczenie, respektuje wszelkie przyczyny zgonu. Nie ma możliwości, że należność może nie być wypłacona bo np. ktoś nie umarł śmiercią naturalną tylko zginął w wypadku samochodowym. 

Osoba, która chce się ubezpieczyć mogą skorzystać z tradycyjnego rozwiązania, czyli spotkać się z agentem i podpisać umowę lub wybrać ubezpieczenie online. Jest to nowe rozwiązanie, które pozwala załatwić, wszelkie formalności, bez wychodzenia z domu i marnowania czasu. 

Co jeszcze warto wiedzieć na temat ubezpieczenia na życie?

Osoba, która kupuje polisę ubezpieczeniową, musi określić wysokość świadczeń, które zostaną wypłacone w przypadku jej śmierci. Na tej podstawie jest określana wysokość składek. Ponadto warto wspomnieć, że niektóre ubezpieczenia na życie, można rozszerzyć o ubezpieczenia zdrowotne. 

Polisa na życie, jest wymagana przez wszystkie banki, jeśli ktoś ubiega się o przyznanie kredytu hipotecznego. Ubezpieczenie na życie, jest zwierane na dłuższy okres czasu. Aby je zawrzeć, trzeba poddać się różnym badaniom, aby ocenić stan zdrowia. Ponadto osoba, chcąc się ubezpieczyć powinna wypełnić szczegółową ankietę lekarską, w której powinna podać prawdziwe informacje. 

Istnieje także możliwość, wykupienia ubezpieczenia na życie, dla innych osób np. dla rodziny i opłacania składek za wszystkich. Niektóre firmy ograniczają wiek, osoby która może zostać ubezpieczona (np. od 1 do 66 lat). Wypłata z polisy ubezpieczeniowej może znacznie pomóc rodzinie w przypadku śmierci ubezpieczonego.