Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 sierpnia 2022

Oświetlenie w sypialni. Na co postawić, by stworzyć przyjemny klimat?

Sypialnia to miejsce, które powinno się kojarzyć z wypoczynkiem, relaksem oraz intymnością. Aranżacja tego miejsca powinna być dopasowana do indywidualnych preferencji oraz potrzeb każdego z nas, choć istnieje pewien element, który możemy uznać jako wspólny. Mowa tu o oświetleniu. Jak je rozplanować? Które lampy do sypialni są godne uwagi? Usiądź wygodnie i zapoznaj się z treścią tego artykułu. Obiecuję, że rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości!

Lampy do sypialni, a jej strefy. W czym tkwi haczyk?

Odpowiednio zaplanowane i zróżnicowane oświetlenie to klucz do sukcesu w kontekście zaprowadzenia magicznej atmosfery w sypialni. Wszystko to ze względu na fakt, iż w pomieszczeniu tym może istnieć kilka stref funkcjonalnych, a są to m.in.:

  • strefa łóżka,
  • strefa garderoby,
  • strefa toaletki.

Liczba i rodzaj stref jest oczywiście uzależniony od indywidualnych upodobań i może różnić się między sobą. Wspomniane powyżej są jednak najpopularniejsze, dlatego skupimy się na nich najmocniej.

Oświetlenie łóżka, czyli podstawowej strefy w Twojej sypialni

Oto najważniejsze i najistotniejsze miejsce w sypialni. Łóżko pełni wiele ważnych funkcji, a jedną z nich jest wieczorne czytanie przed snem. Z tego też powodu musi ono być wyposażone w lampy, które to umożliwiają. W tej roli doskonale sprawdzą się kinkiety, czyli oświetlenie dodatkowe. Ten model lampy do sypialni posiada wiele zalet. Kinkiety są bardzo wygodne w użytkowaniu, ponieważ nie zajmują miejsca oraz przestrzeni w pomieszczeniu. Co więcej, przy odpowiednim zamontowaniu włącznika, korzystanie z nich jest łatwe i komfortowe.

Oświetlenie garderoby i toaletki. Postaw na coś ekstra!

 Mówiąc o strefie garderoby, mamy oczywiście na myśli strefę szafy i wszystkie czynności, jakie się z nią wiążą. Jeżeli zależy Ci na efektownym i oszałamiającym wyglądzie tego miejsca, warto zainstalować  lampki ledowe w panelu znajdującym się nad drzwiami szafy. 

Oświetlenie główne, czyli sufitowe lampy do sypialni

Nie bez powodu ten akapit został do omówienia na sam koniec. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są sufitowe lampy do sypialni, zapominając tym samym o oświetleniu dodatkowym. Zmieniając kolejność, liczę na to, że trend ten odmienię. Wracając jednak do tematu oświetlenia głównego, w tym przypadku należy się kierować ogólnym stylem całego pomieszczenia. Lampa wisząca? A może plafon? Zastanów się nad tym, co lepiej będzie korespondowało z ogólnym wrażeniem w pomieszczeniu i zamień swoją sypialnię w magiczne miejsce!

Zapraszamy do sklepu Elampki.pl.