22 października 2020

Darmowy festiwal filmowy w Krakowie

Darmowy festiwal filmowy w Krakowie jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń filmowych przez kinomaniaków. Wydarzenie bezpłatne, w którym może uczestniczyć każdy, kto kocha filmografię i dobre kino. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się z okazji 70. urodzin Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

Zaplanowane pokazy polskich filmów dokumentalnych zaplanowane są na 29 i 30 maja 2019 roku. Wyjątkowym wydarzeniem na festiwalu filmowym w krakowskim barbakanie będzie spotkanie z laureatką nagrody Smoka Smoków – Caroline Leaf. Artystka pochodzenia Kanadyjkso – Amerykańskiego pokaże slajdy swoich filmów i opowie zainteresowanym o swojej pracy oraz zainteresowaniach malarstwem i rysunkiem.

Gwiazda jest zdobywczynią wielu nagród filmowych i znana na całym świcie. Krakowski festiwal filmowy promuję akcję zabierz mamę do kina, czyli Dzień Matki z Krakowksim festiwalem. Każdy kto na festiwal przyjdzie z mamą 26 maja, otrzyma jden bilet gratis, w ramach prezentu dla Mamy. Akcja ma na celu reklamować i propagować kulturę filmu. Jest także bardzo ciekawym pomysłem dla dzieci i matek, które mogą w tym szczególnym dniu spędzić ciekawie czas.

W czasie festiwalu zostanie otwarta wystawa fotografii „Pamięć” Galerii Akademii Sztuk Pięknych. Archiwum operatora filmowego Leonida Burlaki przedstawiające życie codzienne studentów moskiewskiej filmówki. Wnuk Burlaki, który odnalazł fotografię nakręcił film dokumentalny o dziadku ukazując realia i rzeczywistość epoki, w której żył dziadek.

Krwawa Niedziela cały film online z polskim lektorem

Wielki Start Festiwalu Filmu Krótkiego już niebawem na naszej stronie! Zobacz również darmowe filmy online na platformie OFIO.