Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Tylko nie mów nikomu (2019)

Film Tomasza Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu”, to chyba jeden z najpopularniejszych filmów w Polsce w ostatnim czasie. Jest to film dokumentalny, opowiadający o problemie pedofili w polskim Kościele Katolickim. Widz jest zaproszony na dwugodzinny seans. Jednak przez niezwykle trudny emocjonalnie ładunek, jaki film niesie ze sobą, często seans ten wydłuża się, gdyż potrzebne są przerwy w jego oglądaniu. Wydaje się więc, że platforma YouTube, gdzie można obejrzeć obecnie film, jest najlepszym miejscem dla tego celu.

Co możemy zobaczyć w filmie „Tylko nie mów nikomu”?

„Tylko nie mów nikomu”, to zbiór trudnych historii związanych z wykorzystywaniem seksualnie dzieci przez księży Kościoła Katolickiego. Narratorami są tutaj dorośli już ludzie, którzy kiedyś doznali takich krzywd oraz ich rodziny. Opowiadają oni o swoim, traumatycznym doświadczeniu a także o tym, jakie to ma dla nich konsekwencje w dorosłym życiu. W nawiązaniu do ich historii, pokazana jest też struktura Kościoła Katolickiego, która chroniła sprawców przestępstw pedofilskich. Autorzy filmu powołując się na dokumenty i wyroki sądowe, pokazują nieporadność instytucji, która pozwala przestępcom nie tylko nie ponosić kary ale też na dalszy kontakt z dziećmi.

Tylko nie mów nikomu (2019) – Tomasz Sekielski

Film „Tylko nie mów nikomu” działa piorunująco zarówno dla ludzi związanych z Kościołem Katolickim, jak i tych z nim nie związanych. Każdy po jego obejrzeniu jest ogromnie wstrząśnięty. Można się w nim dopatrzeć pewnych zabiegów reżyserskich, które mają na celu potwierdzić założoną przez producentów hipotezę. Jednak nawet mimo takich kruczków w filmie znajdujemy rzetelnie przedstawione historie, które nigdy nie powinny się wydarzyć.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx