7 maja 2021

Tylko nie mów nikomu (2019)

Film Tomasza Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu”, to chyba jeden z najpopularniejszych filmów w Polsce w ostatnim czasie. Jest to film dokumentalny, opowiadający o problemie pedofili w polskim Kościele Katolickim. Widz jest zaproszony na dwugodzinny seans. Jednak przez niezwykle trudny emocjonalnie ładunek, jaki film niesie ze sobą, często seans ten wydłuża się, gdyż potrzebne są przerwy w jego oglądaniu. Wydaje się więc, że platforma YouTube, gdzie można obejrzeć obecnie film, jest najlepszym miejscem dla tego celu.

Co możemy zobaczyć w filmie „Tylko nie mów nikomu”?

„Tylko nie mów nikomu”, to zbiór trudnych historii związanych z wykorzystywaniem seksualnie dzieci przez księży Kościoła Katolickiego. Narratorami są tutaj dorośli już ludzie, którzy kiedyś doznali takich krzywd oraz ich rodziny. Opowiadają oni o swoim, traumatycznym doświadczeniu a także o tym, jakie to ma dla nich konsekwencje w dorosłym życiu. W nawiązaniu do ich historii, pokazana jest też struktura Kościoła Katolickiego, która chroniła sprawców przestępstw pedofilskich. Autorzy filmu powołując się na dokumenty i wyroki sądowe, pokazują nieporadność instytucji, która pozwala przestępcom nie tylko nie ponosić kary ale też na dalszy kontakt z dziećmi.

Tylko nie mów nikomu (2019) – Tomasz Sekielski

Film „Tylko nie mów nikomu” działa piorunująco zarówno dla ludzi związanych z Kościołem Katolickim, jak i tych z nim nie związanych. Każdy po jego obejrzeniu jest ogromnie wstrząśnięty. Można się w nim dopatrzeć pewnych zabiegów reżyserskich, które mają na celu potwierdzić założoną przez producentów hipotezę. Jednak nawet mimo takich kruczków w filmie znajdujemy rzetelnie przedstawione historie, które nigdy nie powinny się wydarzyć.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x