Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Znajdź ducha miasta z kolekcją płytek Modernizm!

Słyszysz modernizm, myślisz przede wszystkim o praktyczności. Styl architektoniczny, który postawił sobie za cel potrzeby użytkowników, łączy w sobie ducha nowoczesności i powiew wysublimowanego stylu.

Modernizm – notka historyczna

Na pierwszy rzut oka modernizm jawi się jako styl niezwykle prosty – odczucie to potęgowane jest poprzez oszczędne dekoracje oraz geometryczne bryły. W tych pozornie nieskomplikowanych formach ukryte jest jednak nieoczywiste piękno, które po dziś dzień zdobywa kolejnych zwolenników. Ponadto w ostatnich latach można zauważyć pewien trend wnętrzarski, który wprowadza elementy modernistyczne pod strzechy współczesnych domów i budynków mieszkalnych.

Klasyczny modernizm opierał się na 5 zasadach opracowanych przez Le Corbusiera, do których należały:

  • konstrukcja oparta na słupach
  • wolna fasada
  • wolny plan budynku (ograniczenie liczny ścian)
  • wielkoformatowe, pasmowe okna, które stanowiły sporą część zabudowy elewacyjnej,
  • płaski dach wykonany z nowoczesnych i trwałych materiałów (prócz typowej funkcji mógł on także pełnić funkcję rekreacyjną jako taras lub ogród).

Modernizm według Ceramiki Paradyż

Ceramika Paradyż przyzwyczaiła nas, że na bieżąco śledzi trendy wnętrzarskie, wybierając z nich to co najlepsze i nadając im charakterystycznego „paradyżowego” stylu. Nie inaczej jest w przypadku kolekcji Modernizm, która łączy modernistycznego ducha z estetyką zakorzenioną w latach 20. i 30. XX wieku – https://www.paradyz.com/plytki/modernizm?filters=15.

Fascynacja detalem zaowocowała wyjątkowymi wzorami płytek (kwadraty oraz heksagony), kolorami (czerń, szarość, cegła, biel) oraz wysoką jakością wykonania (gres techniczny, mrozoodporność). Dzięki dużej ilości rozmiarów nasza kreatywność może się wykazać. Swobodne łączenie różnych formatów pozwala na kreację oryginalnej przestrzeni mieszkalno-użytkowej – https://www.paradyz.com/plytki/modernizm?filters=15#products.

Jeśli pragniesz stworzyć wyjątkowe wnętrze w Twoim domu, płytki podłogowo-ścienne z kolekcji Modernizm będą strzałem w dziesiątkę. Dzięki nim odnajdziesz mistycznego ducha miasta w twych czterech kątach.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx