Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 maja 2024

Sporty wodne warte polecenia – spróbuj tego lata

Zdecydowana większość osób lubi spędzać wolny czas nad wodą. Warto jednak wykorzystać go w bardziej pożyteczny sposób niż leżenie na plaży i opalanie się. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mają do dyspozycji wiele sportów wodnych, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego – na miarę swoich potrzeb i możliwości. Pobyt nad morzem to nie tylko pluskanie się w wodzie, spacerowanie po plaży i wdychanie morskiej bryzy. Urlop jest doskonałą okazją do spróbowania czegoś nowego w postaci sportów wodnych.

Spędź aktywnie tegoroczne wakacje, uprawiając sporty wodne

Sporty wodne od lat cieszą się ogromną popularnością, która z roku na rok ciągle rośnie. Pojawiają się na rynku coraz to nowocześniejsze sprzęty, które sprawiają, że można korzystać z uroków bycia nad wodą w każdym wieku. Wodnych atrakcji z pewnością nie brakuje. Jedne są mniej, a drugie bardziej ekscytujące. Można je uprawiać zarówno na otwartych, jak i na zamkniętych akwenach. Zamiast siedzieć tylko na plaży czy kąpać się w basenie, warto spróbować swoich sił w sportach wodnych.

W przypadku wielu z nich nie trzeba być bardzo wysportowanym ani mieć doskonałej kondycji. Mówiąc o sportach wodnych, od razu nasuwa się myśl o surfingu, który może być uprawiany nawet nad polskim Bałtykiem. Wymaga to koncentracji i pracy całego ciała, ale jednocześnie jest świetną zabawą. Odmianą surfingu jest kitesurfing. Kolejną opcją jest żeglowanie na desce, czyli windsurfing, czyli idealna atrakcja podczas wietrznego dnia. Dla miłośników czegoś jeszcze bardziej ekscytującego jest wakeboarding, który polega na jeździe na jednej czy dwóch nartach za motorówką.

Ze sportów wodnych godny polecenia jest rafting, czyli spływ rzeczny za pomocą łodzi, pontonu, tratwy lub kajaka. Na dzikiej rzece można liczyć na niezapomniane wrażenia i duży zastrzyk adrenaliny. Jeśli wolimy coś bardziej spokojnego, to można zdecydować się na przejażdżkę skuterem wodnym – zarówno samemu, jak i w towarzystwie. Nie brakuje przecież kilkuosobowych skuterów. Bardzo zjawiskowo wygląda flyboarding, który jest ekstremalnym sportem wodnym polegającym na utrzymywaniu równowagi na wznoszącym się na kilkanaście metrów słupie wody. Jeśli koś należy do osób odważnych, to z pewnością warto spróbować swoich sił.

Co jeszcze jest godnego polecenia?

Jeśli lubimy próbować czegoś nowego, to warto zainteresować się sportem wodnym, który nosi nazwę Stand Up Paddleboarding, w skrócie SUP. Chodzi tutaj o pływanie na desce w pozycji stojącej przy pomocy wiosła. Można w ten sposób przetasować swoją siłę w rękach i zmysł równowagi – zarówno nad jeziorem, jak i nad morzem. Kolejną opcją jest snorkeling, czyli nurkowanie dla początkujących. Jest to idealna opcja w przypadku pięknych miejsc, które mogą pochwalić się unikanymi widokami pod powierzchnią wody. Podobnie będzie z nurkowaniem. Jest też freediving, czyli nurkowanie na wstrzymanym oddechu. Bez żadnego sprzętu można wykonywać skoki do wody z klifów i skał, ale trzeba to robić tylko w bezpiecznych miejscach, czyli takich gdzie woda ma odpowiednią głębokość. Godne polecenia jest też żeglarstwo.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym Easy SurfShop, oferującym m.in. sprzęt do windsurf i kitesurfingu
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx