Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 maja 2024

Czarter jachtów w Chorwacji – bezpieczna opcja na wakacje 2020

Choć w związku z epidemią koronawirusa wiele osób przekreśliło swoje tegoroczne plany wakacyjne – zagraniczny odpoczynek w tym roku wciąż jest możliwy. A co najważniejsze – bezpieczny!

Bezpieczne wakacje 2020 – w jaki sposób uniknąć zagrożeń?

Paradoksalnie, wakacje 2020 to doskonała okazja, aby za niewielką cenę wybrać się do egzotycznego kraju. W biurach podróży znajdziemy obecnie mnóstwo atrakcyjnych okazji, z których warto skorzystać również dlatego, że jest to jedna z tych branż, które najbardziej ucierpiały. Korzyść jest obopólna: firma zdobywa środki na utrzymanie działalności, a my zapewniamy sobie odpoczynek z dala od domu i na łonie natury – wszystko, czego najbardziej potrzebujemy po obowiązkowej kwarantannie.

Powolny spadek ilości zachorowań pozwala prognozować, że najdalej za dwa-trzy miesiące zostaną otwarte granice i będzie można udać się na wymarzone wakacje. Choć obecnie wciąż wydaje się to abstrakcyjne, biura podróży posiadają już ofertę na lato 2020. Oczywiście, na trochę innych zasadach – przede wszystkim w obecnej sytuacji jest znacznie trudniej ochronić turystów przed zamachami antyterrorystycznymi. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż zagrożenie epidemiologiczne nie opuści nas tak łatwo, w związku z czym warto wybierać miejsca, które będą wolne od tłoczących się turystów z całego świata. Do podstawowych zasad bezpieczeństwa należy więc wybieranie formy wypoczynku jak najbliżej natury. Warto również dokładnie zapoznać się z sytuacją miejsca, które chcemy odwiedzić: przede wszystkim, jak koronawirus wpłynął na handel i turystykę, abyśmy po przyjeździe na miejsce nie doznali przykrej niespodzianki w postaci na przykład pustych sklepów. 

Idealnym pomysłem na spędzenie tegorocznych wakacji jest wyjazd do Chorwacji. 

Rejs w Chorwacji sposobem na wakacje w dobie koronawirusa

W jaki sposób najłatwiej jest uniknąć tłumów turystów, a mimo to spędzić wspaniałe wakacje za granicą? Wystarczy wynająć jacht i spędzić kilka dni, a może tygodni, na zwiedzaniu i podziwianiu pięknych, chorwackich plaż Morza Adriatyckiego. Chorwacja posiada dziesiątki wysp, które wciąż nie są zbyt licznie odwiedzane przez turystów, dlatego podstawowe zagrożenie, jakim jest koronawirus, zostanie zminimalizowane praktycznie do zera.

Czarter jachtów w Chorwacji jest od dawna funkcjonującym biznesem, wciąż niezwykle popularnym wśród turystów. Na stronie internetowej Globe Sailor można dokonać rezerwacji w języku polskim: https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-chorwacja-d265.html. W tym momencie jest to jedna z najbezpieczniejszych form spędzania czasu. Rejs w Chorwacji jest przeżyciem, które może stać się jednym z najpiękniejszych wakacyjnych wspomnień, bez względu na to, czy wybieramy go z konieczności w dobie koronawirusa, czy dobrowolnie w lepszym czasie. Czarter jachtów w Chorwacji nie musi być drogi, a w tym momencie można zapewnić sobie niezapomniany rejs w Chorwacji za bardzo okazjonalną cenę.

Wakacje w Chorwacji – czy możliwy jest bezpieczny dojazd?

W obecnej sytuacji najlepszą opcją wydaje się być własny samochód – jednak jest to rozwiązanie, które na takiej odległości jest bardzo męczące. Możemy mieć nadzieję, że na przełomie lipca i sierpnia niektóre linie lotnicze wznowią działalność, jednak w tym momencie kluczowym pytaniem nie jest to, czym najlepiej dojechać, a w jakich warunkach. Odpowiedź brzmi: jak najbardziej sterylnych. Regularnie dezynfekowane pojazdy z niewielką ilością pasażerów oraz kompetentną i przestrzegającą wszelkich zaleceń obsługą powinny być wystarczająco bezpieczne, dlatego warto zadbać o taki transport z dużym wyprzedzeniem.

Co warto zobaczyć w Chorwacji?

W dobie globalnej pandemii znajdzie się wiele miejsc, które pomimo mniejszego zainteresowania turystów, wcale nie są mniej warte odwiedzenia i co najważniejsze – są to miejsca uznawane za bezpieczne. Należą do nich między innymi:

  • plaża Stiniva – uznana w plebiscycie European Best Destination za najpiękniejszą w Europie,
  • Błękitna Jaskinia na wyspie Biševo, którą można zwiedzić przy pomocy łódki,
  • Wyspa Proizd – zupełnie niezamieszkała, dzięki czemu będąca ostoją ciszy i spokoju, tak potrzebnych w czasach koronawirusa,
  • Slawonia – nieco pomijany region Chorwacji, a jednak charakteryzujący się niezwykłymi krajobrazami ze względu na swój rolniczy charakter,
  • Marija Bistrica – miejscowość w regionie Zagorje, która na pewno zainteresuje wierzącą część turystów ze względu na znajdujące się tam Sanktuarium Maryjne.
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx