Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Finał mikołajkowej zbiórki dla powstańców warszawskich. Kilkuset weteranów otrzymało świąteczne paczki

Związek Powstańców Warszawskich

Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego oraz Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich i licznymi darczyńcami zorganizowali kolejną edycję świątecznej akcji „Pamiętam, pomagam”. Dzięki wspólnym wysiłkom udało się obdarować około dwustu powstańców.

To już kolejna odsłona akcji „Pamiętam, pomagam”, mającej na celu pomoc bohaterom Powstania Warszawskiego. Tegoroczna edycja miała szczególną wartość, ponieważ pandemia bardzo mocno ograniczyła mobilność osób starszych, a tym samym odebrała im to, co dla nich najcenniejsze – kontakt z drugim człowiekiem. Podkreślił to w swojej wypowiedzi Zbigniew Galperyn ps. Antek, prezes Związku Powstańców Warszawskich: „To dla nas wiele znaczy, że tyle osób wciąż o nas pamięta. Dziękuję dziesiątkom wolontariuszy i wielu przedsiębiorstwom, które tak hojnie przekazują datki. Powstańcy warszawscy to osoby po 90. roku życia. Dla niektórych z nas to ostatnie święta w smutnym czasie samoizolacji. Z dala od rodziny i przyjaciół szczególnie docenia się takie gesty”.

Akcję świąteczną „Pamiętam, pomagam” wsparło 20 firm, z czego aż 14 członków Polskiego Związku Firm Deweloperskich (Ama-Bud, Archicom, BBI Development, Dantex, Immobart, Marvipol Development, Matexi Polska, Novisa Development, Robyg, Tryboń PPI, Unidevelopment, Volumetric, Yareal, Uniqua) oraz dwie osoby prywatne: Ewa Radojewska i Sven-Torsten Kain. Ponadto wydarzenie współorganizowały: Amest Otwock, Centrum Praskie Koneser oraz Sokołów.

„Wraz z firmami deweloperskimi od lat pomagamy bohaterom Warszawy. Jesteśmy z nimi na dobre i na złe. Finansujemy budowę miejsc pamięci, paczki świąteczne oraz bieżącą pomoc. Dziękuję koleżankom i kolegom oraz firmom członkowskim za udział w tym projekcie” – powiedział Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

A członkowie zespołu pracowników firmy Dantex dodali: „Udział w akcji to dla nas wyraz wsparcia i podziękowania bohaterom, walczącym o wolną Warszawę, miasta z którym jesteśmy silnie związani. Mamy tu swoje korzenie, realizujemy projekty uzupełniające tkankę miejską w miejscach, będącym świadkami tej bolesnej historii”.

Finalnie na świąteczną akcję dla powstańców udało się zebrać kilkadziesiąt tysięcy zł, które przeznaczone zostały na przygotowanie paczek. O ich zawartości decydowali sami obdarowywani, a pojawiły się w nich m.in.: owoce w puszkach, kawa, olej, miód, kabanosy i słodkości. Za dystrybucję paczek odpowiadał Dom Wsparcia dla Powstańców Warszawskich, dysponujący odpowiednim sprzętem do dowozu przesyłek w reżimie sanitarnym.

„Ogromnie się cieszymy, że po raz kolejny mamy okazję uczestniczyć w świątecznej akcji >>Pamiętam, pomagam<< i dołożyć swoją cegiełkę na zakup upominków dla bohaterów Powstania Warszawskiego. Święta to czas bliskości i okazywania innym ludziom, jak bardzo ich cenimy. Te słowa nabierają szczególnego znaczenia w kontekście osób, którym zawdzięczmy tak wiele, jak bohaterom powstania. Jesteśmy zaszczyceni, że wspólnie z PZFD możemy przekazać powstańcom świąteczne prezenty, które przyniosą obdarowanym radość i uśmiech. Nasza firma chętnie angażuje się we wszelkie prospołeczne inicjatywy, a ta coroczna akcja jest szczególnie bliska naszemu sercu. Z okazji Świąt życzymy powstańcom przede wszystkim zdrowia i nieustającej pogody ducha, która towarzyszy im każdego dnia” – podkreślił Zbigniew Gościcki, prezes Unidevelopment.

Polski Związek Firm Deweloperskich jest największą i najbardziej wpływową organizacją branży deweloperskiej, od niemal 20 lat reprezentującą interesy firm deweloperskich w Polsce i Unii Europejskiej. Podejmujemy działania na rzecz tworzenia dobrego prawa, polepszania warunków inwestowania na rynku nieruchomości, rozwoju zawodowego pracowników firm członkowskich oraz poprawy wizerunku branży. Zrzeszamy ponad 215 firm z całego kraju, reprezentując cały przekrój rynku – zarówno małe firmy rodzinne, jak i międzynarodowe korporacje, obejmując rynek mieszkaniowy i komercyjny. Jesteśmy członkiem Build Europe, organizacji reprezentującej interesy rynku nieruchomości wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji unijnych. Współpracujemy stale z organami administracji państwowej i samorządowej, organizacjami eksperckimi, prawnikami, finansistami, architektami, urbanistami i szeroko pojętym biznesem, przez co wywieramy istotny wpływ na sytuację branży w Polsce.

Źródło informacji: Polski Związek Firm Deweloperskich 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx