Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 października 2022

Bliższa chińsko-japońska współpraca w zakresie ochrony zdrowia na rzecz zdrowszej ludzkości i ziemi

Chińsko-Japońskie Forum na Rzecz Zdrowia w Nowej Erze zorganizowane przez Global Health Forum prowadzone przez organizację Boao Forum for Asia.

PEKIN, 28 grudnia 2020 /PRNewswire/ — Chińsko-Japońskie Forum na Rzecz Zdrowia w Nowej Erze, sponsorowane wspólnie przez Global Health Forum prowadzone przez Boao Forum for Asia i Nippon Global Medical Organization odbyło się 22 grudnia 2020 r. W forum udział wzięli przedstawiciele Chin i Japonii, w tym Chen Zhu, wiceprzewodniczący Stałego Komitetu Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych, Zhou Xiaochuan, wiceprzewodniczący Boao Forum for Asia, Li Baodong, sekretarz generalny Boao Forum for Asia, Margaret Chan Fung Fu-chun, prezes Global Health Forum, przedstawiciele władz miasta Qingdao, Toshihiro Nikai, sekretarz generalny japońskiej Partii Liberalno-Demokratycznej oraz Yasuo Fukuda, były premier Japonii.

Forum, którego tematem przewodnim była „zdrowsza ludzkość, zdrowsza ziemia”, odbyło się równocześnie w chińskim Qingdao i w Tokio. Prowadzono dyskusje na takie tematy jak chińsko-japońska przyjaźń, ekologiczny rozwój, oszczędność energii i ochrona środowiska, opieka lekarska i zdrowotna, opieka nad osobami starszymi i wspólny rozwój projektu inteligentnego ekologicznego miasta. Osiągnięto porozumienie na wielu obszarach.

Uczestnicy forum uważają, że pandemia COVID-19 pokazała, że społeczeństwo świata jest wspólnotą, którą łączy wspólna przyszłość. Chiny i Japonia, należące do grupy największych gospodarek świata, powinny zaangażować się w ściślejszą współpracę w obszarze ekologicznego rozwoju, neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, opieki zdrowotnej i opieki nad osobami starszymi, oraz zdrowego stylu życia w mieście. Obydwie strony powinny przyjąć wspólną odpowiedzialność za wkład w globalne przedsięwzięcia zdrowotne i środowiskowe.

Global Health Forum jest ważną platformą wymiany informacji i współpracy, uruchomioną przez organizację Boao Forum for Asia. Drugą edycję forum zaplanowano na czerwiec 2021 r. w Qingdao.

Źródło: Global Health Forum of Boao Forum for Asia

Źródło informacji: PR Newswire

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx