Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 sierpnia 2021

Poezja na płótnie. Wystawa „Niepokoje” w galerii Klif

Zbiór obrazów inspirowanych poezją m.in. Bolesława Leśmiana obejrzeć można od poniedziałku w warszawskiej galerii Klif na wystawie malarstwa autorstwa młodej artystki Marii Samczuk zatytułowanej „Niepokoje”.

W galerii znajdującej się w Domu Mody Klif wystawiono 13 obrazów olejnych malowanych na płótnie, w tym prace wchodzące w skład dwóch cykli inspirowanych wierszem Anny Achmatowej „Zamęt” i poezją Bolesława Leśmiana. Wernisaż wystawy z zachowaniem ograniczeń epidemicznych odbędzie się 8 marca. Wystawę można oglądać do końca miesiąca.

Jak mówi autorka, w swoich pracach pragnie odejść od czystego realizmu w stronę abstrakcji.

„Inspiruję się przede wszystkim poezją, która zawsze była mi bardzo bliska. Uważam, że jest ona połączona z malarstwem. Jest dla mnie malowaniem słowem. Wiersze wprowadzają odbiorcę w świat emocji. Właśnie te emocje i przeżycia próbuję przelać na płótna. Moje prace nie są próbą interpretacji lub ilustracji wiersza, ale przedstawieniem subiektywnych odczuć” – powiedziała Samczuk.

28-letnia artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Na co dzień pracuje jako graficzka w Polskiej Agencji Prasowej. W ostatnich miesiącach prace Samczuk prezentowano podczas XXI Festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu i na wystawie „Art. Spa – sztuka jako antidotum” w Stacji Muranów. Autorka wystawiała też swoje obrazy w galeriach w Warszawie, Łodzi, Częstochowie i Wrocławiu. Jest laureatką Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne.

Źródło informacji: PAP

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x