20 kwietnia 2021

Seszele nie mogą się znudzić!

Seszele – krótka historia tego raju

Seszele to malowniczy archipelag wysp rozrzuconych na Oceanie Indyjskim. Wyspy nie posiadają zbyt długiej historii, ponieważ przez wiele wieków, wyspy archipelagu – a jest ich 115, były niezamieszkane, a nawet nieodkryte. Co ciekawe, archipelag Seszele jako pierwsi odkryli arabscy kupcy, jednak nie zasiedlili żadnej wyspy archipelagu. Zrobili to dopiero w XVIII wieku Francuzi. Poza tym, to oni sprowadzili na wyspy pierwszych afrykańskich niewolników. Następnie wraz z rozwojem kolonii, na wyspy archipelagu Seszele, coraz częściej przybywali Brytyjczycy, którzy przywłaszczyli je sobie bez walki. Symbolem dominacji brytyjskiej, w stolicy Seszeli- Victorii, jest charakterystyczna wieża zegarowa, która przypomina miniaturowy Big Ben. Republika Seszeli uzyskała pełną niepodległość dopiero w 1976 roku.

Największe atrakcje archipelagu Seszele

Zdecydowanie do największych atrakcji przyrodniczych zaliczyć można, leżący na wyspie Praslin Park Narodowy oraz Rezerwat Vallée De Mai. Vallée de Mai to jeden z 8 na Seszelach. Natomiast w Parku Praslin znajduje się Dolina Mai wpisana w 1983 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz dziewiczy las. Najbardziej interesującym okazem jest palma seszelska – coco-de-mer, inaczej nazywana Lodoicja seszelska, która występuje tylko na dwóch wyspach Praslin oraz Curieuse. Nie byłoby w niej nic nadzwyczajnego, gdyby nie kształt kokosów. Przypominają osobliwe ludzkie pośladki. Najczęściej odwiedzane regiony turystyczne to Wyspa Mahé oraz Wyspa Praslin.

Wyspa Mahé to największa wyspa archipelagu. Leży na niej stolica Republiki – Victoria, która jest zamieszkiwana praktycznie przez połowę ludności całych Seszeli! Znajdziemy tam również międzynarodowe lotnisko. Natomiast najwyższy szczyt wyspy – Morne Seychellois 905 m n.p.m. jest najwyższym szczytem Republiki.

Kolejną wyspą wartą uwagi jest wyspa La Digue. Jest ona przykładem, jak wyglądały Seszele, zanim skolonizował je człowiek. Niezmienione od lat pozostały tradycje mieszkańców. Nic nie zakłóca ciszy, natomiast głównym środkiem transportu jest wyłącznie rower. Ponadto wyspa La Digue uważana jest za najczystszą na całym archipelagu.

Seszele – wakacje marzeń dla każdego

Na Seszelach nie można się nudzić. Znajdą tu dla siebie wiele atrakcji nawet najbardziej wytrawni podróżnicy. Egzotyczne i wprost malownicze krajobrazy wysp są jak magnes. Przyciągają one nie tylko turystów, ale i ekipy filmowe. Wyspa Fregate stała się scenerią do filmu „Piraci” w reżyserii Romana Polańskiego. Co więcej, idealne warunki do wędkowania oraz nurkowania panują na koralowych atolach Seszeli Zewnętrznych.

Seszele to prawdziwy raj na ziemi, natomiast plaże na Seszelach są wprost bajeczne. Kuszą białym oraz delikatnym w dotyku piaskiem, krystalicznie czystą wodą, która zachęca do nurkowania. Sezon letni wypada od maja do października, jednak klimat jest na tyle przyjemny, że warto archipelag odwiedzić również w inne miesiące. Co więcej, jest to idealny kierunek na rodzinne wakacje, ponieważ hotele dla rodzin z dziećmi, mają doskonałą lokalizację oraz posiadają masę atrakcji dla naszych najmłodszych pociech. Wspaniałe wakacje na Seszelach zagwarantuje biuro podróży CARTER®.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x