Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 lipca 2021

Materace Słupsk – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materace Słupsk – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybierając materac, warto zwrócić uwagę na jego jakość, użyte do jego stworzenia materiały, rodzaj konstrukcji, czy technologie wpływające na komfort jego użytkowania. Nie można zapomnieć także o tym, że pewne cechy materaca należy dobierać pod kątem indywidualnych potrzeb, aby nie narazić się na schorzenia kręgosłupa i postępujące wady postawy. Jak więc znaleźć dla siebie materac idealny?

Twardość materaca zawsze należy dobierać indywidualnie

Stopień twardości materaca to jeden z najważniejszych jego parametrów, który w każdym przypadku należy dobierać indywidualnie. Pod uwagę bierze się przede wszystkim wagę ciała osoby, dla której wybierany jest materac. W celu ułatwienia określenia twardości poszczególnych modeli materacy producenci korzystają z poniższej skali.

  • H1 to materace miękkie, z których korzystać mogą osoby o wadze nie większej niż 60 kg, przez co jest to częsty wybór dla dzieci, osób starszych, lub kobiet o drobnej budowie ciała.
  • H2 to materace średnio miękkie, zapewniające idealne podparcie kręgosłupa dla osób o wadze pomiędzy 60 a 80 kg.
  • H3 to modele średnio twarde, których wybór polecany jest dla osób ważących między 80 a 100 kg. Po średnio twarde materace mogą śmiało sięgać także ci, którzy pomimo niższej wagi ciała, preferują twardszą powierzchnię snu.
  • H4 to materace twarde, nazywane również bardzo twardymi, z których korzystać powinny osoby ważące więcej niż 100 kg. Modele twarde bywają polecane także przy poważnych schorzeniach kręgosłupa.

Najczęściej pojawiające się wątpliwości przy doborze twardości materaca dotyczą par, u których występuje duża różnica wagi ciała. Wówczas dobrym rozwiązaniem będą stabilne materace o wysokiej elastyczności punktowej, dzięki której lżejsza osoba nie będzie zapadać się pod ciężarem swojego cięższego partnera. Przykładem takiego modelu jest materac Hilding Melody, wykonany w całości z jednolitego bloku lateksu.

Twardość materaca zawsze należy dobierać indywidualnie

Renomowany producent, gwarancja… co jeszcze świadczy o wysokiej jakości?

Nie bez powodu materace od marek takich jak Hilding Anders cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Renomowany producent jest poniekąd potwierdzeniem jakości produktu, podobnie jak liczne pozytywne opinie lub certyfikat bezpieczeństwa Oeko-Tex. Szukając materaca dla siebie warto jednak zwrócić uwagę na coś więcej, niż jedynie pochodzenie wybranego modelu.

Niezwykle ważną kwestią jest higiena materiałów, z których tworzy się materace. Z produktów tych korzysta się regularnie przez całe lata, dlatego muszą one odprowadzać wilgoć i nie dopuszczać do rozwoju pleśni, grzybów, albo drobnoustrojów. Takimi właśnie cechami mogą pochwalić się materace Hilding wykonane z elastycznych i wentylowanych pianek jak odporna Flexifoam lub stabilna, a zarazem wyjątkowo miękka Velvet Touch.

Na wygodę materaca ogromny wpływ mają zastosowane w nim technologie. Wybierając model pochodzący od topowego polskiego producenta, ma się duży wybór nowoczesnych rozwiązań poprawiających elastyczność punktową materaca czy jego dopasowanie do naturalnych kształtów ciała. Przykładem może być sprężynowa konstrukcja, w której każda poszczególna sprężyna została zamknięta w oddzielnej materiałowej kieszeni dla niezależnej pracy. W technologii Multipocket obecnej między innymi w modelu Hilding Macarena, ilość sprężyn została dodatkowo podwojona.

Czy warto osobiście przetestować materac przed zakupem?

Z roku na rok w internecie pojawia się coraz więcej sklepów, które oferują możliwość zakupu materaca na odległość i zamówienie go z dostawą pod wskazany adres. To wygodne, szybkie i łatwe rozwiązanie, jednak nie można zapomnieć, że kupując materac przez internet, nie sposób przetestować jego wygody. Każdy z modeli dostępnych w sklepie internetowym jest dokładnie opisywany pod kątem wszystkich ważnych parametrów, jednak wciąż trudno wyobrazić sobie miękkość pianki termoelastycznej, jeśli nigdy wcześniej nie miało się z nią żadnego kontaktu.

Słupsk materac to zbiór sklepów internetowych i lokalnych salonów stacjonarnych, które w swojej ofercie posiadają materace Hilding. Adres każdego z tego rodzaju punktów został naniesiony na mapę miasta, żeby ułatwić jego znalezienie. Podobnych informacji o punktach sprzedaży w swojej okolicy na stronie Nowy Sącz materac mogą szukać mieszkańcy i tej miejscowości.

4.3 3 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x