18 czerwca 2021

Pomysł na niezapomniane wakacje – jachting po Morzu Śródziemnym

Do żeglowania niezbędne są chęci, ciekawość i otwartość na nowe doznania. Decydując się ten sposób spędzenia wakacji, warto z wyprzedzeniem wybrać kierunek oraz zarezerwować jacht. Pozwala to zaoszczędzić środki oraz daje pewność, że w przededniu wakacji nie okaże się, że nie mogą dojść do skutku z powodów technicznych.

Czym jest jachting?

Czy jachting oznacza to samo co żeglarstwo? Zgodnie z definicją, jachting to sportowe bądź rekreacyjne przemieszczanie się z użyciem jachtu. Żeglarstwo natomiast zakłada skorzystanie z pojazdu napędzanego żaglami – również w celu sportowym bądź turystycznym. Oznacza to, że w obrębie podstawowych cech, jachting i żeglarstwo nie posiada znaczących różnic. Istotne jest jednak podejście użytkownika i załogi. Jachting jest znacznie łagodniejszy – pozwala zwiedzać świat dla przyjemności, a w niektórych chwilach również na całkowitą beztroskę. Żeglarstwo wymaga więcej samodyscypliny i wytrzymałości, choć również dostarcza wielu pozytywnych wrażeń.

Zalety wakacji na jachcie w czasie pandemii

Najważniejszą zaletą wakacji na jachcie jest nieograniczona wolność. Nie ma planu, ustalonych godzin wstawania czy spożywania posiłków. Nikt nie kontroluje kolejności odwiedzanych miejsc. Dzięki temu podczas takiej wycieczki nie ma miejsca na rutynę. Jednego dnia można opalać się i pływać, innego znaleźć port, gdzie podczas chwilowego postoju można zwiedzić atrakcje turystyczne. Umożliwia to nie tylko zobaczenie nowych miejsc, ale również poznanie kultury i spróbowanie lokalnych przysmaków.

Interesującym doświadczeniem jest również samo przebywanie na morzu. Pozwala ono spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy niż zwyczajni plażowicze. Zapewnia bliskość natury, nieporównywalną z żadnym innym rodzajem podróżowania. Jachting z niezmienną w czasie podróży grupą pozwala zachować większe bezpieczeństwo. Przebywanie z rodziną lub znajomymi na jednym pokładzie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby, które miałoby miejsce w przypadku codziennego narażania się na zachorowanie w wielotysięcznych tłumach w głównych atrakcjach turystycznych. Cumowanie do lokalnych marin i małych miasteczek pozwala nie tylko na ograniczenie ryzyka ale również daje ogromną możliwość zobaczenie mniej popularnych, ale równie pięknych miejsc w Chorwacji, czy na niezliczonych wyspach Grecji.

Gdzie warto wybrać się na rejs?

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków na jachting jest rejon Morza Śródziemnego. Nie bez przyczyny to bliskie nam miejsce jest tak popularne. Jest to obszar o wyjątkowo bogatej kulturze i historii. Dodatkowo gwarantuje piękne widoki i dobre warunki do żeglowania. Sezon żeglarski w tym rejonie trwa około 7 miesięcy i przez większość czasu pogoda pozwala na korzystanie ze wszystkich atrakcji. Dodatkową zaletą tego rodzaju wyjazdu jest również łatwość w organizacji. Rozbudowana infrastruktura oraz atrakcyjne ceny corocznie zachęcają wielu Polaków do skorzystania z zalet jachtingu. Gotowe oferty na czartery w Chorwacji i czartery w Grecji pozwalają cieszyć się wakacjami osobom nieposiadającym własnych jachtów. Jest to wygodne rozwiązanie, które również wpływa pozytywnie na całkowite koszty podróży.

5 2 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x