Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 lipca 2024

Manicure klasyczny – pomysł na szybką i efektowną stylizację paznokci

manicure klasyczny - klasyczne paznokcie

Manicure klasyczny to najprostsza metoda znana osobom dbającym o paznokcie. Od najbardziej obecnie znanego manicure hybrydowego różni go przede wszystkim kilka razy szybsze tempo wykonania. Nie sugeruj się jednak czasem – ta metoda wymaga równie wiele dbałości o szczegóły. 

Manicure klasyczny – od czego zacząć pracę nad paznokciami?

Po pierwsze, od wygospodarowania wolnej chwili. Znajdź taki czas, kiedy będzie jak najmniej rozpraszających cię czynników. Biegające po mieszkaniu dzieci, gotujący się obiad na kuchence czy cokolwiek, co mogłoby cię zmusić do przerwania wykonywania stylizacji musi w tym momencie iść na drugi plan. Dlaczego? Wyobraź sobie wykonywanie jakiejkolwiek czynności ze schnącym lakierem na płytce… No właśnie. Sprawa ma się inaczej, jeśli udałaś się na usługę do salonu. 

Potrzebne do wykonania stylizacji narzędzia i produkty

Manicure klasyczny, nie dość że szybszy, jest też mniej wymagający od hybrydowego kuzyna. Do wykonania go potrzebnych jest nieco mniej narzędzi. 

Klasyczne paznokcie – Krok pierwszy – przygotowanie niezbędnych rzeczy

Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że w zasięgu ręki masz zmywacz, waciki bezpyłowe, papierowy pilnik do paznokci o gradacji 100/180, polerkę o gradacji 400/400, drewniany patyczek do odsuwania skórek, ewentualnie kopytko lub specjalne małe nożyczki. Dzięki nim pozbędziesz się starego lakieru i przygotujesz płytkę tak, aby nowy trzymał się dobrze i wyglądał pięknie. Do bez wątpienia ulubionego etapu, czyli malowania będą potrzebne: baza pod lakier, lakier w wybranym kolorze, top, preparat przyspieszający schnięcie lakieru oraz krem do rąk lub oliwka do skórek. Czy wszystkie te rzeczy są niezbędne? Oczywiście, jeśli chcesz aby twoje klasyczne paznokcie prezentowały się jak najbardziej profesjonalnie oraz by ich trwałość była zadowalająca.

Krok drugi – usunięcie starej stylizacji i przygotowanie płytki

Do zmycia lakieru, który zaczął odpryskiwać, starł się, zerwał lub pojawił się odrost należy wykorzystać zmywacz i waciki. Nasączonym preparatem wacikiem po prostu zetrzyj warstwę starych produktów. Zwróć uwagę, aby zrobić to naprawdę dokładnie. Następnie za pomocą papierowego pilnika opiłuj paznokcie na wybrany kształt. Pamiętaj, aby poruszać pilnikiem tylko w jedną stronę, jeśli chcesz zapobiec łamaniu lub rozdwajaniu się płytki. Dłutki skem lub drewnianym patyczkiem odsuń do góry skórki, jeśli jest taka potrzeba to nożyczkami wytnij je. Po nadaniu kształtu i odsunięciu skórek, blokiem polerskim wygładź wierzchnią część paznokcia. Nie należy robić tego zbyt długo ani zbyt mocno, aby nie zrobić sobie krzywdy na delikatnej powierzchni. 

Krok drugi – malowanie paznokci lakierem

Po przygotowaniu „miejsca pracy” na dłoniach swoich lub klientki można przejść do malowania. Przedtem należy jeszcze raz wytrzeć paznokcie zmywaczem w celu pozbycia się powstałego przy piłowaniu pyłku. Być może nie powstało go wiele i jest niewidoczny, jednak z pewnością JEST. Do tego kroku nadaje się też cleaner, który wykorzystywany jest przy mani hybrydowym. Płytka jest już czysta i sucha? Świetnie. Pierwszą warstwą będzie baza. Cienką warstwą pomaluj płytkę tak blisko skórek, jak to możliwe, jednak uważaj, aby ich nie „zalać”, czyli po prostu dotknąć lakierem. W przypadku zalania chwyć za drewniany patyczek i zbierz nadmiar produktu, po czym wytrzyj patyczek w wacik ze zmywaczem lub cleanerem. Kiedy top wyschnie, w końcu przyjdzie czas na gwóźdź programu, a mianowicie malowanie kolorowym lakierem. Tutaj możesz puścić wodze fantazji. W internecie dostępnych jest mnóstwo pomysłów na klasyczne paznokcie. Na koniec, kiedy druga warstwa też już będzie sucha, nałóż top. Jego zadaniem jest nabłyszczenie i ochrona koloru. Jeśli czujesz taką potrzebę – wsmaruj w skórki odrobinę oliwki lub posmaruj dłonie kremem. Pamiętaj, aby zaczekać z tym krokiem do momentu, aż będziesz pewna, że lakier już wysechł. 

Gratulacje! Manicure klasyczny jest gotowy. 

To świetna alternatywa dla kobiet, które nie mają czasu siedzieć godzinami przed lampą, jednak również zależy im na pięknych dłoniach, które są przecież naszą wizytówką. Szybko nudzi ci się kolor na paznokciach, a nie chcesz często zdejmować hybrydy? To również wyjście dla ciebie. 

Doświadczony zespół w dziedzinie manicure i pedicure: https://pedicurespa.pl/

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx