Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 maja 2023

Tor Służewiec zaprasza Europę na wielkie skoki

Totalizator Sportowy – Warsaw Jumping

Blisko 1,9 miliona PLN jest w puli nagród międzynarodowych zawodów jeździeckich Warsaw Jumping CSIO4*, które od 22 do 25 lipca odbędą się na warszawskim Torze Wyścigów Konnych Służewiec. W bardzo atrakcyjnym programie sportowym rywalizacji momentem kulminacyjnym będzie Finał Europejskiej Serii Pucharu Narodów.

Od 22 do 25 lipca warszawski Tor Służewiec gościć będzie najlepszych skoczków z całej Europy. Najważniejszym konkursem będzie niedzielny Puchar Narodów – finał trwających od kwietnia rozgrywek EEF Series, w którym rywalizować będzie 11 europejskich ekip.

Ponad 90 jeźdźców na 170 koniach

„Podczas czterodniowej rywalizacji zobaczymy w akcji ponad 90 zawodników na 170 koniach – mówi Dominik Nowacki, dyrektor Warsaw Jumping CSIO4*, dyrektor Toru Wyścigów Konnych Służewiec. – To dla nas ogromne wyzwanie logistyczne. Na Służewcu wybudowaliśmy w ciągu niespełna dwóch tygodni jeździeckie miasteczko”.

Zasady zespołowego dwunawrotowego Pucharu Narodów mają już ponad stuletnią tradycję. Warto dodać, że w myśl idei Pucharu Narodów i wynikających z nich przepisów, każde państwo w danym roku może zorganizować tylko jedne zawody w randze CSIO. Polska jest w tym roku wyjątkiem, bo FEI przyznała naszemu krajowi dwa prestiżowe Puchary Narodów.

Pierwszy z nich, w ramach Longines FEI Jumping Nations Cup, miał miejsce w czerwcu w Sopocie, drugi odbędzie się właśnie podczas Warsaw Jumping jako finał nowo powstałych rozgrywek EEF Series, przeznaczonych tylko dla krajów Europy. Jeśli do tego dodamy niebagatelną w tym konkursie pulę nagród 900 tysięcy PLN, to wiadomo, że sportowych emocji w niedzielę 25 lipca na pewno nie zabraknie.

Codziennie od czwartku do soboty kibice będą świadkami trzech konkursów indywidualnych, z czego aż cztery zaliczane będą do światowego rankingu. W czwartek, 22 lipca będzie to klasa 150 cm, będąca jednocześnie kwalifikacją do Grand Prix. Z kolei ten najważniejszy konkurs indywidualny zawodów zaplanowany jest na piątkowe popołudnie. Pula nagród wynosi w nim 375 tysięcy PLN, a to oznacza, że zwycięzca poza premią finansową otrzyma aż 100 punktów do światowego rankingu. W sobotę na zawodników i kibiców czekają aż dwie potyczki o punkty do Longines Ranking. Pierwsza to niezwykle widowiskowy konkurs szybkości 145 cm, druga to klasyczny konkurs z rozgrywką, o wysokości przeszkód 150 cm.

To wydarzenie najwyższej rangi

„Finał Pucharu Narodów Longines EEF Series podczas Warsaw Jumping CSIO4* to niesamowite wydarzenie najwyższej rangi, którego w Polsce jeszcze nie doświadczyliśmy. Dla mnie jako trenera polskiej kadry narodowej jest to ogromna duma, że będę miał możliwość być tu razem z najlepszymi skoczkami – twierdzi Jan Vinckier, od niespełna dwóch miesięcy trener Biało-Czerwonych. – Mimo, że ten sezon był krótki i złożony dla naszego teamu, uważam że jesteśmy przygotowani najlepiej jak to możliwe”.

„Organizację finału Longines EEF Series przyznano nam dwa lata temu – dodaje Dominik Nowacki. – Ta decyzja dla niektórych jeździeckich fachowców była sporym zaskoczeniem, bo przecież na służewieckim torze nie odbywały się zmagania w skokach przez przeszkody. Oczywiście zrobimy wszystko, by od strony organizacyjnej zawody odbywające się pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, stały na najwyższym poziomie.

Europejska Federacja Jeździecka

EEF została założona w 2009 roku z myślą o rozwiązywaniu problemów w sporcie jeździeckim na poziomie europejskim. Formalnie ustanowiona w lutym 2010 roku, kiedy to do przystąpiło do niej 27 Narodowych Federacji (NF), w tym Włochy, EEF rozpoczęła współpracę z Międzynarodową Federacją Jeździecką (FEI) w celu zwiększenia wpływu europejskich narodów w FEI, która to na Zgromadzeniu Ogólnym w 2018 roku zjednoczyła grupy FEI I i II w ramach Grupy EEF. W 2015 roku rozpoczęło się partnerstwo pomiędzy Europejską Federacją Jeździecką a firmą

Longines – sponsorem tytularnym, chronometrażystą i oficjalnym dostawcą zegarów Longines EEF Series. EEF obecnie obejmuje i reprezentuje 38 europejskich federacji narodowych.

Longines EEF Series

Longines EEF Series to cykl Pucharu Narodów w skokach przez przeszkody stworzony przez Europejską Federację Jeździecką, który zastąpił FEI Nations Cup Europe Division 2. Uruchomiony w zeszłym roku, ale przełożony na 2021 rok z powodu Covid-19, jest regionalnie podzielony na cztery europejskie obszary – Północ, Południe, Środek i Zachód – w tym 38 Narodowych Federacji, członków EEF. Seria Longines EEF składa się z kwalifikacji CSIO3*, półfinału i finału, który zaplanowano na warszawskim CSIO4*. Zwycięzca zostanie dopuszczony do rywalizacji w Longines FEI Jumping Nations Cup (czyli Dywizji 1) w 2022 roku.

Bilety dostępne na https://www.ebilet.pl/sport/pozostale/warsaw-jumping

Szczegóły na www.warsawjumping.com

Źródło informacji: Totalizator Sportowy

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx