Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

16 stycznia 2022

W Gdańsku odbyły się mistrzostwa świata breakdance

Pochodzący z Kazahstanu Amir przebojem wskoczył na podium Światowego Finału Red Bull BC One, a wśród kobiet zwyciężyła Amerykanka – Logistx. Największe wydarzenie w świecie breakingu miało swój punkt kulminacyjny w Polsce, gdzie w sobotę (6 listopada 2021) zmierzyło się 16 najlepszych b-boys i b-girls. Wśród nich byli nasi rodacy – Paulina i Thomaz. Publiczność w Ergo Arenie żywiołowo dopingowała jednak każdego ze światowych finalistów, ci zaś odwdzięczyli się porywającą rywalizacją. W internecie dostępna jest retransmisja z wydarzenia.

B-girl Logistx (USA) i Amir (Kazahstan) zostali nowymi mistrzami świata Red Bull BC One podczas wiel-kiego finału, który po raz pierwszy odbył się w Polsce, w gdańskiej Ergo Arenie. Historyczną edycję współtworzyli polscy tancerze: b-boy Thomaz i b-girl Paulina reprezentujący nasz kraj w wielkim finale dzięki przyznanym im dzikim kartom. W pierwszej rundzie Thomaz trafił na Flea Rocka i musiał uznać jego wyższość. Amerykanin dotarł z kolei do półfinału. B-girl Paulina po awansie do Top8 zmierzyła się z b-girl Vavi, która okazała się lepsza.

„Przegrałam jednym głosem, o włos. Chciałoby się pójść dalej, ale jestem szczęśliwa z tego, gdzie dotar-łam i jak się zaprezentowałam” – powiedziała Paulina.

Rosjanka wywalczyła awans do finału, jednak na drodze do zwycięstwa stanęła jej b-girl Logistx. Dla reprezentantki USA był to drugi występ w Światowym Finale Red Bull BC One (debiutowała w nim w 2019 roku w Indiach), jednak pierwszy wygrany.

„To jest jak sen. Zawsze marzyłam o tym, żeby wygrać finał Red Bull BC One. I chcę powiedzieć do wszystkich, którzy mnie teraz oglądają: wy też możecie w swoim życiu wygrać. Tylko musicie w to na-prawdę uwierzyć” – mówiła Logistx nie kryjąc wzruszenia.

Jej słowa świetnie podsumowują drogę b-boya Amira do Red Bull BC One World Final w Gdańsku. Zaledwie dwa dni wcześniej jako krajowy zwycięzca zakwalifikował się do najlepszej szesnastki i w debiucie sięgnął po mistrzowski pas, co było wydarzeniem bez precedensu.

„Jestem głodny bitew i zwycięstw, czuję w swoim ciele energię. Cieszę się, że mogłem ją pokazać na scenie” – mówił po finale.

Jeden z głosów oddanych na niego w finale pochodził od polskiego tancerza i sędziego, b-boya Kleja, nie kryjącego dumy z tego, że gospodarzem Red Bull BC One był Gdańsk.

„To był naprawdę światowy finał. Nie tylko ze względu na udział tylu tancerzy. Po prostu światowy. Możemy być dumni, że w Polsce jest taki >>hype<< na breaking, jest taka energia, dzięki której dziś było naprawdę grubo” – powiedział.

Więcej informacji oraz retransmisję ze Światowego Finału Red Bull BC One można oglądać na redbull.pl/bcone

Red Bull BC One

Red Bull BC One to największe i najbardziej prestiżowe zawody breakingowe w formacie jeden na jednego na świecie. Każdego roku tysiące tancerzy rywalizuje o możliwość wystąpienia w globalnym finale. Od 2004 roku odbyło się już 18 światowych finałów. Co roku odbywa się on w innym miejscu na świecie – do tej pory finały rozgrywały się m.in. w Nowym Jorku, Sao Paulo, Rio de Janeiro czy Mumbaju, a tym razem najlepsi b-boys i b-girls zmierzyli się ze sobą w Polsce. Kwalifikacje odbywały się w ponad 30 krajach.

Źródło informacji: Redbull

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x