Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

9 sierpnia 2022

Jaki sposób żywienia będzie idealny dla naszego psa?

Żywienie psów stało się tematem wielu prac naukowych, które bardzo często podkreślają, że karmienie naszych pupili resztkami z obiadu nie jest najlepszym pomysłem. Każdy pies powinien mieć dostęp do odpowiednio zbilansowanej diety, która ma dostarczyć potrzebnej porcji składników odżywczych, witamin, ale też minerałów.

Czego unikać ustalając jadłospis dla naszego pupila?

Na rynku znaleźć można wiele karm opartych na składnikach zbożowych niebędących idealną formą pożywiania dla psów. Nasi pupile z natury są zwierzętami mięsożernymi i to właśnie produkty mięsne powinny być głównym źródłem białka. Pies w przeciwieństwie do człowieka nie potrzebuje dużych ilości węglowodanów, które są dostarczane jako główne źródło energii w przypadku, gdy decydujemy się na karmy roślinne.

Na całe szczęście coraz więcej firm produkuje naturalne, bezglutenowe karmy, których głównym składnikiem jest mięso lub produkty pochodzenia zwierzęcego. Jednym z przykładów może być sklep Wiecejnizkarma.pl. W swojej ofercie ma idealnie zbilansowane mokre karmy, które nie dość, że są pożywne i zdrowe, to bardzo odpowiadają psom różnych ras.

Pamiętajmy, że dobry smak to gwarancja posiłku zjadany z apetytem. Mało smaczne karmy są bardzo często przyczyną niedożywienia, które skutkować może pojawianiem się różnego rodzaju chorób. Wybierając karmę z oferty Wiecejnizkarma.pl możemy zyskać pożywny posiłek i idealny smak, który doceni nawet najwybredniejszy pies.

Karma sucha czy mokra – co lepiej wybrać?

Właściwie każdy z nas, właścicieli psów już na samym początku staje przed trudnym wyborem. Jaką karmę wybrać – suchą czy mokrą? Każda z nich ma swoje wady i zalety, dlatego wybór nie jest prosty. Decydując się na konkretny rodzaj żywienia, należy być konsekwentnym. Ciągłe zmiany nie są wskazane, bo mogą powodować problemy żołądkowo-jelitowe.

Jedną z największych zalet karm suchych jest wygoda ich podawania. Jedyną rzeczą, o jakiej należy się troszczyć, w tym wypadku jest ciągłe posiadane gotowej mieszanki, która w zależności od preferencji psa podajemy 1 lub 2 razy dziennie. Niestety wiele psów nie chce zjadać karmy suchej i tutaj zaczyna się dosmaczanie, które może być dla właściciela nieco irytujące.

Karmy mokre, jakie znaleźć możemy na stronie Wiecejnizkarma.pl są zdecydowanie smaczniejsze, ale ich wadą może być dla wielu osób wyższa cena. Aby dobrze wybrać karmę dla psa, należy więc brać pod uwagę nasze możliwości finansowe oraz preferencje smakowe naszego pupila. Pamiętajmy, że zarówno karma sucha, jak i mokra dostarczy naszemu psu odpowiednich składników odżywczych pod warunkiem, że będzie miała dobry skład.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx