Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2023

Norbi i Łukasz Nowicki w nowym teleturnieju mówią o uzależnieniach

Rozpoczęła się kampania społeczna „Życie – dobrze to rozegraj” współfinansowana przez samorząd województwa wielkopolskiego. Celem akcji jest zwiększenie świadomości wśród dzieci, młodzieży i ich rodziców zagrożeń wynikających z nadużywania alkoholu i innych substancji psychoaktywnych.

Polacy piją coraz więcej alkoholu i coraz częściej sięgają po różnego rodzaju używki. W Wielkopolsce sytuacja nie jest lepsza – głośno było o 16-latku z miejscowości Kościan, który trafił do szpitala, mając 4 promile alkoholu we krwi. Niepokoi też to, w jakim wieku dochodzi do inicjacji alkoholowej. Dziś wynosi on 12 lat.

W kampanię zaangażowali się Łukasz Nowicki i Norbi, czyli aktor i muzyk, którzy obecnie prowadzą popularne teleturnieje. Kampania rozgrywa się w konwencji telewizyjnego show, w którym każdy może wygrać wszystko, ale musi podjąć właściwe decyzje. Stąd główny przekaz projektu: „Życie – dobrze to rozegraj”. Łukasz Nowicki przyznał, że nigdy nie prowadził takiego teleturnieju, jak ten, który powstał na potrzeby kampanii. „A może inaczej, może prowadzę go całe życie, może każdy z nas jest prowadzącym teleturniej o własnym życiu?” – zastanawia się aktor. Z kolei Norbi podzielił się osobistymi przemyśleniami na temat swoich życiowych doświadczeń: „Moje najważniejsze decyzje w grze o życie były takie, że przerwałem wszelkie uzależnienia. Oczywiście trwało to bardzo długo, zanim do tego dojrzałem, ale udało się”.

Kampania służy profilaktyce uzależnień wśród dzieci i młodzieży, ale adresowana jest również do rodzin rozumianych jako środowisko, w którym najwcześniej i najsilniej kształtowane są życiowe postawy. Na stronie akcji www.dobrzetorozegraj.pl można zobaczyć trzy filmy wideo – trzy odcinki teleturnieju. Pojawia się w nich temat uzależnienia od alkoholu, od narkotyków, ale też problematyka przemocy domowej. Krótkie filmy-rozgrywki edukacyjne będą publikowane główne w mediach społecznościowych, na Instagramie, Facebook’u i TikToku. Każdy będzie mógł zagrać z Norbim i Łukaszem Nowickim. Projekt realizowany będzie do końca roku.

Więcej informacji pod numerem telefonu biura prasowego kampanii: 530 333 834 – Kalina Gierblińska, www.dobrzetorozegraj.pl

Kampania edukacyjna „Życie – dobrze to rozegraj” jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Kampanię zainaugurowała debata ekspercka z udziałem Norbiego i Łukasza Nowickiego dostępna na stronie: https://dobrzetorozegraj.pl/popatrz/

Źródło informacji: dobrzetorozegraj.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx