Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

9 sierpnia 2022

Jak zapewnić sobie zdrowy sen?

Podstawą do zdrowego funkcjonowania każdego organizmu jest sen. Nie bez powodu człowiek przesypia 1/3 część swojego dorosłego życia. Odpowiedni sen ma wpływ na wydajność i produktywność w ciągu dnia, pracę mózgu, hormonów. Wiele chorób ma również swoje podłoże w nieodpowiedniej higienie snu. Dlatego temat zdrowego wysypiania się jest tak ważny i często to pierwsza rzecz, którą należy zmienić, gdy chce się poprawić jakość swojego życia. Sen obok zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, to podstawowe czynniki wpływające na stan zdrowotny każdego człowieka. By dobrze się wysypiać warto może pomyśleć o poduszce z pierza.

Co jest w stanie zagwarantować zdrowy sen?

Są pewne rzeczy, które mogą zmienić jakość wysypiania się. Jest to na pewno wygodne łóżko, zwłaszcza materac, przyjemna pościel, odpowiednia kołdra i poduszka z pierza. Warunki jakie panują w sypialni, to podstawa by spało się dobrze. Nie może być za głośno, za jasno. Bowiem są to czynniki, które zakłócają odpoczynek. W pokoju, w którym się śpi, nie powinno być za dużo elementów, które tylko niepotrzebnie zbierają kurz. Łóżko, kołdra odpowiednia do temperatury i poduszka z pierza, to wszystko czego potrzeba, by sen był udany. Bezpośrednio przed snem należy unikać narażania się na promieniowanie światła niebieskiego, pochodzącego z smartphone’a, laptopa czy telewizora. Zalecane natomiast jest światło czerwone. Przed snem należy się wyciszyć, można praktykować jogę, natomiast unikać treningów pobudzających, jak na przykład treningi na siłowni.

Czy poduszka z pierza gwarantuje lepszy sen?

Poduszki z pierza są naturalne, co korzystnie wpływa na wiele czynników. Gdy nie jest się alergikiem, dobrze jest rozważyć spanie w pościeli, która nie jest syntetyczna. Człowiek od zawsze był blisko z naturą. I choć dziś niestety próbuje się od tego odejść i to zmienić, używając wszędzie produktów wykonanych ze sztucznych tworzyw, jednak wiele osób wciąż docenia to, co pochodzi od natury. Wszystko z czym człowiek obcuje na co dzień zarówno w ciągu dnia i nocy, ma późniejszy wpływ na jego samopoczucie i zdrowie. Ludzie, którzy korzystają z naturalnych poduszek i kołder, powleczonych w oddychające materiały takie jak bawełna czy bambus, są zdrowsi, lepiej się czują i śpią lepiej. Zmiana nawyków jest istotna w każdym aspekcie życia. Nie tylko zdrowa dieta, aktywność fizyczna mają realny wpływ na zmianę. Odpowiedni sen, to również gwarancja sukcesu. Poduszka z pierza na pewno się do niego przyczyni. Każda zmiana jest dobra zarówno ta duża jak i mała.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx