Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

16 stycznia 2022

Jak zapewnić sobie zdrowy sen?

Podstawą do zdrowego funkcjonowania każdego organizmu jest sen. Nie bez powodu człowiek przesypia 1/3 część swojego dorosłego życia. Odpowiedni sen ma wpływ na wydajność i produktywność w ciągu dnia, pracę mózgu, hormonów. Wiele chorób ma również swoje podłoże w nieodpowiedniej higienie snu. Dlatego temat zdrowego wysypiania się jest tak ważny i często to pierwsza rzecz, którą należy zmienić, gdy chce się poprawić jakość swojego życia. Sen obok zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej, to podstawowe czynniki wpływające na stan zdrowotny każdego człowieka. By dobrze się wysypiać warto może pomyśleć o poduszce z pierza.

Co jest w stanie zagwarantować zdrowy sen?

Są pewne rzeczy, które mogą zmienić jakość wysypiania się. Jest to na pewno wygodne łóżko, zwłaszcza materac, przyjemna pościel, odpowiednia kołdra i poduszka z pierza. Warunki jakie panują w sypialni, to podstawa by spało się dobrze. Nie może być za głośno, za jasno. Bowiem są to czynniki, które zakłócają odpoczynek. W pokoju, w którym się śpi, nie powinno być za dużo elementów, które tylko niepotrzebnie zbierają kurz. Łóżko, kołdra odpowiednia do temperatury i poduszka z pierza, to wszystko czego potrzeba, by sen był udany. Bezpośrednio przed snem należy unikać narażania się na promieniowanie światła niebieskiego, pochodzącego z smartphone’a, laptopa czy telewizora. Zalecane natomiast jest światło czerwone. Przed snem należy się wyciszyć, można praktykować jogę, natomiast unikać treningów pobudzających, jak na przykład treningi na siłowni.

Czy poduszka z pierza gwarantuje lepszy sen?

Poduszki z pierza są naturalne, co korzystnie wpływa na wiele czynników. Gdy nie jest się alergikiem, dobrze jest rozważyć spanie w pościeli, która nie jest syntetyczna. Człowiek od zawsze był blisko z naturą. I choć dziś niestety próbuje się od tego odejść i to zmienić, używając wszędzie produktów wykonanych ze sztucznych tworzyw, jednak wiele osób wciąż docenia to, co pochodzi od natury. Wszystko z czym człowiek obcuje na co dzień zarówno w ciągu dnia i nocy, ma późniejszy wpływ na jego samopoczucie i zdrowie. Ludzie, którzy korzystają z naturalnych poduszek i kołder, powleczonych w oddychające materiały takie jak bawełna czy bambus, są zdrowsi, lepiej się czują i śpią lepiej. Zmiana nawyków jest istotna w każdym aspekcie życia. Nie tylko zdrowa dieta, aktywność fizyczna mają realny wpływ na zmianę. Odpowiedni sen, to również gwarancja sukcesu. Poduszka z pierza na pewno się do niego przyczyni. Każda zmiana jest dobra zarówno ta duża jak i mała.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x