Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

9 sierpnia 2022

Odzież wędkarska – specjalistyczne ubranie dla wędkarza

Każda wyprawa na ryby powinna być poprzedzona odpowiednim przygotowaniem. Liczy się przecież nie tylko dobranie odpowiedniej wędki czy też przynęt, ale również odzieży wędkarskiej. To właśnie starannie dobrana odzież odpowiada za podwyższony komfort wędkarza oraz jego bezpieczeństwo. Sprawdza się to zwłaszcza w niezbyt przychylnych warunkach atmosferycznych. Odzież wędkarska pozwala uchronić się przed deszczem, mrozem i wiatrem.

Kurtki wędkarskie

Odzież wędkarska to przede wszystkim wysokiej klasy kurtka, która przyda się zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym wędkarzom. Wybierając takie ubrania wędkarskie warto kierować się następującymi parametrami:

  • materiał wykonania – zaleca się, aby był to materiał przepuszczający parę, a do tego chroniący przed wiatrem i wodą. Strzałem w dziesiątkę okażą się kurtki wędkarskie przeciwdeszczowe w wersji membranowej,
  • obecność kaptura,
  • dopasowanie kurtki do sylwetki – możliwość swobodnej regulacji,
  • sporo kieszeni – można w nich umieścić przydatne gadżety lub akcesoria wędkarskie.

Warto wybierać jedynie solidnie wykonane ubrania dla wędkarzy, które sprawdzą się przy każdej pogodzie i wykażą się podwyższoną trwałością.

Spodnie wędkarskie

Wybierając ciuchy wędkarskie trudno zapomnieć o spodniach. Przydatne okaże się zwłaszcza ubranie wędkarskie zimowe, w którym można łowić nawet przy nieco obniżonych temperaturach. Spodnie powinny być regulowane (tak, aby nie spadały), odporne na uszkodzenia mechaniczne, wytrzymałe oraz funkcjonalne (w tym przypadku również przydadzą się kieszenie). Kuszącą opcją są spodnie wędkarskie zimowe wykonywane ze wzmocnionych i kilkuwarstwowych tkanin. Taka odzież wędkarska zimowa sprawi, że wędkarze nie odczują nieprzyjemnego chłodu i porywistego wiatru.

Galanteria i dodatki odzieży wędkarskiej

Dużym zainteresowaniem cieszy się obecnie odzież wędkarska dla dzieci, która sprawdzi się u wędkarzy lubiących zabierać na łowiska swoje pociechy. Kurtka i spodnie to dwa podstawowe elementy, których nie należy lekceważyć, ale jednocześnie warto wziąć pod uwagę galanterię i rozmaite dodatki.

W wielu sytuacjach nieocenioną rolę pełnią okulary wędkarskie o właściwościach polaryzacyjnych (ochrona przed światłem zewnętrznym). W okresie zimowym przydadzą się również czapka (ochrona głowy) i rękawiczki (zabezpieczenie dłoni przed przemarznięciem, łatwiejsze operowanie wędką). Odzież wędkarska na zimę to podstawa sukcesu, gdyż w ten sposób dba się o własne zdrowie.

Najlepsza odzież wędkarska to taka, która pochodzi od sprawdzonych producentów. Rozwiązaniem 2w1 będzie zimowy kombinezon wędkarski, natomiast wykończeniem wędkarskiej stylizacji okaże się bielizna termoaktywna. Ważnym elementem jest oczywiście starannie dobrane obuwie. W tym przypadku warto się wyposażyć w neoprenowe buty o znacznie podwyższonej konstrukcji, które gwarantują dobrą przyczepność i właściwą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx