Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 kwietnia 2024

Czym cechują się zasilacze LED?

Zasilacza LED to ważne elementy instalacji, jaka zasila system oświetleniowy typu LED. Podczas doboru takiej opcji, warto pamiętać o danej mocy, jaka wpłynie na całą instalację. Jak dobrać najlepszy zasilacz LED? Gdzie znajdziemy ciekawe produkty tego typu? Czym cechuje się ledowy zasilacz? Jakie ma zalety?

Rodzaje zasilaczy LED

Na rynku znajdziemy różne zasilacze LED, jakie można podzielić na miejsce instalacji i napięcie. Modułowe modele to klasyczne transformatory wewnętrzne, a na zewnątrz korzysta się z hermetycznych zasilaczy o wysokiej klasie szczelności. Poza tym, na uwagę zasługują:

  • zasilacze meblowe – to mały transformator do LED, jaki doskonale sprawdzi się do meblowego oświetlenia,
  • zasilacze LED do puszki – są stosowane do instalacji w puszkach fi60,
  • zasilacze na szynę DIN – nadają się do montażu na szynach DIN,
  • zasilacze wtyczkowe – są wyposażone we wtyczkę do kontaktu i wtyk DC,
  • zasilacze ultrapłaskie – można je ukryć bez problemu w profilu aluminiowym.

Zasilacz do taśmy LED musi być mocniejszy od instalacji i powinien zasilać odcinki o długości nie większej od 5 metrów. Jeśli chodzi o dłuższe odcinki, zasilacza należy podłączyć tak, aby prąd równomiernie docierał do każdej diody LED na pasku. To pozwoli zachować równomierne oświetlenie. Istotne jest to, że wybór zasilacza najlepszej jakości wpłynie na bezawaryjną pacę oświetlenie i długą trwałość.

Zasilacze LED 12V oraz 24V

Najpopularniejszym rozwiązaniem są transformatory do ledów 12V, jakie sprawnie zakupimy na rynku oświetleniowym. W wielu wypadkach właśnie takiego oznaczenia warto szukać. Zasilacz LED 12 V bazuje na trzech ważnych cechach, jakimi są: natężenie, moc i napięcie. Moc to iloczyn napięcie oraz natężenie, dlatego w łatwy sposób dokonamy obliczenia mocy zasilacza.

Nieco inną opcją jest zasilacz do LED 24V, jaki cieszy się coraz większym zainteresowaniem na rynku. W takiej sytuacji uzyskamy nawet dwa razy więcej światła, jednocześnie ograniczając moc instalacji. Zasilacz tego rodzaju jest dostępny w podobnych wersjach, co model 12V. W sklepie online znajdziemy szeroką ofertę zasilaczy w wersji hermetycznej, ultrapłaskiej lub modułowej. Gdzie znajduje zastosowanie zasilacz 24V? Przede wszystkim w oprawach ogrodowych i halogenach LED. Obniżone napięcie daje sporo możliwości konfiguracji.

Zasilacze LED są spotykane w wielu miejscach. Zakup wiąże się z dobraniem odpowiedniej mocy, napięcia i natężenia. Jeśli nie wiemy, jaki zasilacz spełni swoje zadania, poprośmy o pomoc sprzedawcę w sklepie online.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx