Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

8 lutego 2023

Jaki zegarek może spodobać się nastolatkowi?

Rozwój nowych technologii wpłynął na zmianę wyobrażeń i potrzeb wielu młodych osób. Kilkadziesiąt lat temu sprawdzonym prezentem komunijnym był elektroniczny zegarek naręczny, ewentualnie rower lub walkman. Współcześnie jest to zwykle nowoczesny smartfon, elektryczna hulajnoga, laptop lub konsola. Czy zatem zegarki dla nastolatków to już zupełna przeszłość i młode osoby w ogóle nie korzystają z tego typu gadżetów?

Smartwatche i smartbandy

Miejsce tradycyjnych zegarków naręcznych coraz częściej zajmują nowoczesne smartwatche, które można połączyć z równie nowoczesnym smartfonem, w ten prosty sposób wzbogacają je o wiele funkcjonalności. Smartwatche i ich uproszczone wersje, czyli sportowe opaski, częściowo wyparły z rynku tradycyjne wersje zegarków dla młodzieży. Trzeba jednak pamiętać, że te ostatnie są nadal dostępne w sprzedaży i wiele młodych osób wciąż po nie sięga. Oczywiście kwarcowe zegarki dla nastolatków, zwłaszcza modele ze wskazówkową tarczą nie posiadają tak bogatego wyboru funkcji, jak nowoczesne smartwatche, ale dzięki atrakcyjnemu designowi mogą być ciekawą ozdobą, która dopełni wiele modnych, młodzieżowych stylizacji.

Zegarki kwarcowe ze wskazówkami i elektroniczną tarczą

W sprzedaży znajdziemy dwie podstawowe kategorie klasycznych młodzieżowych zegarków naręcznych ze sprawdzonym mechanizmem kwarcowym, zasilanych niewielkimi bateriami. Są to modele z tarczami wskazówkowymi oraz zegarki elektroniczne, w stylu retro. Pierwsze z nich mogą mieć okrągłe, owalne, prostokątne lub kwadratowe tarcze i lekkie koperty najczęściej uzupełnione syntetycznymi, tekstylnymi lub skórzanymi paskami. Drugie z nich mają zwykle tarcze prostokątne, stalowe koperty i bransolety. Wyposażone są również w wiele dodatkowych funkcji, takich jak alarm, stoper, minutnik czy kalendarz. Najczęściej mogą wygrywać kilka charakterystycznych melodii. Elektroniczne zegarki dla nastolatków są stylizowane na swoich poprzednikach z lat 80. i 90. XX wieku. Dlatego pomimo elektronicznych wyświetlaczy wiele osób klasyfikuje je jako zegarki w stylu retro.

Jeśli współczesny nastolatek sięga po zegarek naręczny, najczęściej jest to nowoczesny smartwatch lub smartband, ewentualnie model kwarcowy pasujący do specyficznego rodzaju stylizacji. Dziewczyny chętnie sięgają po zegarki wskazówkowe z barwnymi kopertami i paskami, a chłopcy po elektroniczne zegarki w stylu retro, z metalowymi kopertami i bransoletkami. Co warte podkreślenia, kwarcowe zegarki młodzieżowe są tańsze i trwalsze niż smartwatche.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx