Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Wielkie nazwiska i wielkie pieniądze – 29 maja startują rozgrywki LOTTO SuperLIGI Tenisa

Start LOTTO SuperLIGI Tenisa, w której osiem najlepszych klubów zawalczy o tytuł drużynowego Mistrza Polski w Ekstraklasie i nagrodę 700 tys. zł – został ogłoszony 14 lutego. Organizatorzy zapowiadają, że w transmitowanych na żywo meczach turniejowych pojawią się gracze z pierwszej setki w rankingach ATP i WTA, a w finałowej rozgrywce – nawet z pierwszej dwudziestki.

„To największy projekt w historii tenisa w Polsce, który przekształci polski tenis w twór prawdziwie zawodowy” – podkreślił Mirosław Skrzypczyński, prezes zarządu Polskiego Związku Tenisowego (PZT), podczas konferencji prasowej.

Rozgrywki LOTTO SuperLIGI startują 29 maja i w czasie siedmiu kolejek spotkań rundy zasadniczej, które do końca sierpnia br. wyłonią cztery najlepsze kluby. Zawalczą one o mistrzowski tytuł i nagrodę 700 tys. zł w trakcie turnieju finałowego „Final Four” w hali MOSiR w Zielonej Górze (8-10 grudnia).

„Wierzymy, że zaangażowane przez nas środki przełożą się na większe zainteresowanie tenisem w Polsce, na popularyzację tego sportu i zdecydowanie lepsze i aktywniejsze życie wszystkich Polaków” – zaznaczył Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Organizacją rozgrywek LOTTO SupeLIGI, których partnerem tytularnym jest Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO, zajmie się SuperLIGA S.A. Równolegle rywalizować będzie po osiem klubów z I i II ligi, a także juniorzy do lat 10 w ramach KidsCUP Tour. 

„To projekt z ogromnym budżetem i rozmachem. Drużynowy mistrz Polski zdobędzie 700 tysięcy złotych, wicemistrz 500 tys., trzecia drużyna 300, a czwarta 250 tys. Te pieniądze kluby będą mogły zainwestować w swój rozwój” – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes zarządu SuperLIGA S.A.

„LOTTO SuperLIGA to najlepsza zawodowa liga na świecie, na którą wraz z PZT pracowaliśmy blisko półtora roku. Efektem tej pracy są pierwsze tego typu rozgrywki, które już w tym sezonie zobaczymy na naszych krajowych kortach” – dodał Artur Bochenek, wiceprezes zarządu SuperLIGA SA.

Artur Bochenek zdradził, że w trakcie rozmów kuluarowych dowiedział się, że kluby, które wystartują w LOTTO SuperLIDZE zakontraktowały już zawodników z pierwszej setki rankingów ATP i WTA.

„Wiemy, że są to atrakcyjne nazwiska dla kibiców polskiego i światowego tenisa, i zobaczymy ich już w rundzie zasadniczej. Natomiast czekamy na drugie okno transferowe, przed Final Four w Zielonej Górze, bo tam mogą dziać się cuda, a za cuda uznamy udział zawodników z pierwszej trzydziestki, dwudziestki światowego tenisa na turnieju w Polsce” – zaznaczył.

Danuta Dmowska – Andrzejuk wyjaśniła, że mecze zostaną rozegrane w zupełnie nowej formule.

„Wyróżnia nas to, że zaczynamy grę singlem damskim, potem singiel męski, debel damski, debel męski, a jak będzie remis, to kobiety zagrają razem z mężczyznami w parach mieszanych – a wiadomo, że jak na kort wychodzi mężczyzna i kobieta, to o sile drużyny będzie decydowała ta kobieta” – zaznaczyła.

Najciekawsze mecze będą transmitowane na żywo przez Polsat Sport w czasie turniejowych niedzieli, a pozostałe poprzez streaming, który obejmie również juniorskie rozgrywki KidsCUP. 

Ostateczny skład LOTTO SuperLIGI poznamy wkrótce. Na razie znalazły się w niej kluby: Górnik Bytom, Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki, BKT Advantage Bielsko-Biała, AZS Poznań, Olimpia Poznań i UKS Beskidy Ustroń.

W opinii Mirosława Skrzypczyńskiego dzięki LOTTO SuperLIDZE polski tenis pójdzie nową drogą, rozwiną się nowe gałęzie finansowania klubów, ale przede wszystkim kluby będzie stać na szkolenie młodzieży, czego do tej pory brakowało. 

Olgierd Cieślik liczy na to, że zaangażowane środki przełożą się zarówno na dobre rozpoznanie marki produktowej LOTTO, jak i większe zainteresowanie tenisem w Polsce.

„Totalizator Sportowy ze swoją marką LOTTO jest z Polskim Związkiem Tenisowym od kilku lat. Angażujemy się w rozwój tenisa m.in. poprzez organizację Narodowego Dnia Tenisa, gdyż wierzymy, że popularyzacja tej dyscypliny pozytywnie wpłynie na kondycję fizyczną Polaków, co zwłaszcza w tym trudnym, pandemicznym okresie jest bardzo ważne” – podkreślił.

Prezes zarządu Totalizatora Sportowego wskazał, że LOTTO SuperLIGA jest projektem wielowymiarowym, gdzie oprócz zaangażowania w profesjonalne rozgrywki można również pokazać obiekty wyremontowane dzięki środkom Totalizatora Sportowego, na których odbywać się będą rozgrywki zarówno SuperLIGI, jak i I oraz II ligi tenisa.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx