Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

8 lutego 2023

Alergia – jak sobie z nią radzić?

Współcześnie na alergie cierpi coraz więcej osób z różnych grup wiekowych. Z uporczywymi objawami uczulenia zmagają się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. W poradzeniu sobie z tym problemem mogą pomóc dostępne bez recepty leki na alergię. Pomagają skutecznie znosić objawy uczulenia i ułatwiają codzienne funkcjonowanie.

Alergia pojawia się w wyniku nieprawidłowej reakcji organizmu na kontakt z alergenem, czyli czynnikiem uczulającym. Tym może być składnik pokarmu, pyłek roślinny albo sierść zwierzęcia. Alergeny wywołują objawy o różnym nasileniu. Wśród nich wymienia się między innymi katar, kaszel, trudności w oddychaniu, łzawienie oczu oraz wysypkę skórną. Niektóre objawy mogą być bardzo uciążliwe i utrudniać codzienną egzystencję pacjenta. Dostępne leki na alergie pomagają neutralizować związane z nimi dolegliwości. Ich skuteczność przekłada się na dużą popularność tych leków wśród pacjentów.

Leki na alergię dostępne bez recepty

W aptekach jest obecnie wiele preparatów przeciwalergicznych, które pomagają uporać się z uporczywymi objawami, takimi jak katar, kaszel, czy łzawienie oczu. Co więcej, preparaty te są dostępne w różnej postaci, co pozwala na różne sposoby podania leku. Dostępne w aptekach leki na alergię to w większości preparaty przeciwhistaminowe przeznaczone dla pacjentów w różnym wieku. Mogą być stosowane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci, przy uwzględnieniu właściwego, wyszczególnionego na ulotkach dawkowania. Dostępne w sprzedaży leki na alergię mogą różnić się między sobą składem. Substancją czynną w zależności od preparatu może być: loratadyna, ceteryzyna, lewoceteryzyna oraz feksofenadyna. Przy wyborze leku warto zwrócić uwagę na to, że w sprzedaży dostępne są preparaty I i II generacji. Leki na alergię I generacji mogą wywoływać szereg działań niepożądanych. Natomiast leki II generacji wywołują mniej skutków ubocznych.

Jakie leki na alergię warto stosować?

Preparaty na alergię dostępne są w różnej postaci. Pozwala to na dostosowanie wyboru do potrzeb konkretnego pacjenta. Apteki oferują między innymi leki w postaci tabletek, kropli, inhalacji, a także preparatów w aerozolu oraz w żelu. Poza lekami do stosowania wewnętrznego dostępne są też preparaty przeznaczone do użytku zewnętrznego, a wśród nich między innymi maści, zasypki, kremy, szampony oraz pudry. Leki na alergię mogą być sprzedawane na receptę, jednak istnieje bardzo wiele preparatów dostępnych bez recepty. Niektóre z nich pomagają w łagodzeniu objawów uczulenia, inne mogą je całkowicie znosić.

Materiał partnera

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx