Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 maja 2022

Baterie umywalkowe bez tajemnic. Co warto o nich wiedzieć i jak znaleźć model idealny?

Nowoczesna, urzekająca swoim wyglądem i jednocześnie funkcyjnością armatura łazienkowa to marzenie wielu z nas. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, by odrobinę odświeżyć swoją łazienkę i wprowadzić kilka zmian w jej aranżacji. Najprostszą i zarazem najskuteczniejszą metodą jest wymiana niewielkich, z pozoru mało istotnych elementów, takich jak bateria umywalkowa. Czym kierować się przy wyborze nowej? Jak znaleźć model doskonały? Przekonajmy się!

Z cyklu – poznajmy się bliżej… czyli o rodzajach baterii do umywalek

Bateria umywalkowa to nieodłączny element każdej łazienki, pełniący jednocześnie funkcję ozdobną, jak i praktyczną. Ze względu na rzadkość jej wymiany, warto dokładnie przemyśleć zakup i wybrać produkt doskonale wpasowujący się nie tylko w indywidualne preferencje, ale również w bieżące potrzeby. Jeśli zależy Ci na produktach łazienkowych rewelacyjnej jakości, jak i urzekających stylem oraz ergonomią, sprawdź baterie umywalkowe na Ekspercilazienek.pl

Na stronie internetowej sklepu dostępne są różnorodne rodzaje baterii umywalkowych, w tym między innymi modele:

  • stojące, tak zwane sztorcowe,
  • ścienne – podtynkowe oraz natynkowe, które montuje się bezpośrednio w ścianie,
  • wolnostojące – przytwierdzane do umywalki w blacie, bądź z boku.

Wybór konkretnego typu powinien uwzględniać również ograniczenia, wynikające z posiadanej umywalki i znajdujących się w niej otworów.

Podział baterii umywalkowych ze względu na rodzaj uchwytu 

Baterie do umywalki można podzielić również ze względu na rodzaj zastosowanego w nich uchwytu. Do wyboru są między innymi modele:

  • jednouchwytowe – obecnie najpopularniejszy z typów, charakteryzujący się wysoką wydajnością, oszczędnością wody oraz komfortem i łatwością użytkowania. Jego kluczowy element umożliwia sterowanie temperaturą oraz siłą, z jaką wydostaje się woda. 
  • dwuuchwytowe – rodzaj wybierany najczęściej przez miłośników wnętrz w stylu retro. Dwuuchwytowa bateria umywalkowa wyróżnia się dwoma oddzielnymi pokrętłami – do wody zimnej oraz ciepłej.
  • bezuchwytowe – wykorzystywane przede wszystkim w hotelach, restauracjach i innych budynkach użytku publicznego, ze względu na łatwość utrzymania w czystości oraz wysoki poziom higieny. Ten rodzaj baterii ma wbudowany czujnik ruchu, który odblokowuje wodę po wcześniejszym podsunięciu dłoni pod kran. Wśród dostępnych rozwiązań bez uchwytu, na uwagę zasługują również tak zwane modele samozamykające, które odblokowuje się oraz zablokowuje za pomocą specjalnego przycisku.

Podział baterii do umywalek ze względu na rodzaj głowicy

Uchwyty to jednak niejedyne kryterium wyboru idealnej baterii umywalkowej. Istotny wpływ ma również sama głowica. 

Na rynku dostępne są głowice:

  • ceramiczne – cieszące się największą sławą, ze względu na możliwość precyzyjnego ustawienia wielkości strumienia wody.
  • termostatyczne – najbardziej nowoczesne, umożliwiające zarówno dokładne ustawienie wielkości strumienia wody, jak i jej temperatury.
  • mosiężne – mało precyzyjne pod każdym względem.

Materiały wykorzystywane do produkcji baterii łazienkowych

Obecnie baterie umywalkowe wykonywane są z różnych materiałów. Od rodzaju modelu, koloru oraz zastosowanego typu warstw i powłok w głównej mierze zależy cena produktów, ich wygląd oraz okres przydatności. 

Najlepszym wyborem są baterie do umywalek , które charakteryzują się grubą warstwą materiału oraz specjalną powłoką, skutecznie zabezpieczającą przed zarysowaniem się elementu, korozją oraz matowieniem. Tańsze modele to głównie cienko położona chromowana emalia, która po kilku miesiącach użytkowania wygląda dość nieestetycznie i szybko ulega zniszczeniu.

Podsumowując, zakup baterii umywalkowych wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem, gdyż pod uwagę należy wziąć różnorodne czynniki. Ze względu na trudność decyzji, rozsądnym rozwiązaniem jest jednoczesne kupno misy oraz skorzystanie z pomocy profesjonalisty w dziedzinie artykułów łazienkowych

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x