Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Męskie zakola – jak sobie z nimi radzić?

Męskie zakola jak sobie radzić

Pojawiające się zakola są pierwszym sygnałem łysienia u mężczyzn. Problem ten można w miarę szybko załagodzić, stosując odpowiednie kuracje lub zabiegi. Sprawdź, od czego warto zacząć walkę z wypadającymi włosami.

Wypadanie włosów to problem, który w równy stopniu dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Przerzedzona fryzura może powodować duży dyskomfort psychiczny oraz mniejszą pewność siebie. Szczególnie gdy problem dotyka osoby w stosunkowo młodym wieku. Żeby zapobiec pogłębiającemu się kryzysowi, warto szukać pomocy u specjalistów. Należy również zmienić podejście do pielęgnacji włosów, zmieniając kosmetyki na takie, które wykazują wysoką skuteczność. Wśród szerokiej gamy szamponów oraz odżywek na wyróżnienie zasługują z pewnością produkty firmy Hairlust.

Zakola u mężczyzn – skąd się biorą?

Co na zakola? To pytanie zadaje sobie spora grupa mężczyzn. Wbrew pozorom coraz więcej młodych panów również skarży się na tę przypadłość. Ubytek włosów w okolicy czoła wpływa na obniżenie ogólnego stanu psychicznego, a w szczególności samooceny. Powstawanie zakoli u mężczyzn spowodowane jest wieloma czynnikami. Największy wpływ na tę sytuację mają męskie hormony – androgeny. Często zakola są także wynikiem uwarunkowań genetycznych.

Bezpośredni wpływ na powstanie zakoli mają również:

 • stres,
 • wykonywany zawód,
 • nieprawidłowa dieta,
 • spadek masy ciała,
 • zażywanie antydepresantów,
 • brak mikroelementów i witamin.

Pierwsze oznaki zakoli są jednoznacznym sygnałem ostrzegawczym przed nadchodzącym łysieniem. Zbagatelizowanie cofającej się linii czoła może doprowadzić w konsekwencji do utraty włosów z czubka głowy. Widząc pierwsze objawy wypadających włosów, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą. Dobrze dobrana kuracja jest jedyną drogą do powstrzymania łysienia.

Zauważyłeś zakola? – zacznij od pielęgnacji

Wypadające włosy to problem, z którym można sobie poradzić za pomocą odpowiedniej pielęgnacji. Najważniejsze jest to, żeby wybierać kosmetyki, które naprawdę działają. Jak jednak rozpoznać kosmetyki o najlepszym działaniu? Kluczem do sukcesu jest postawienie na właściwą markę kosmetyczną.

Duńska firma Hairlust w sposób szczególny podchodzi do problemu wypadających włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Tworząc produkty, stawia głównie nacisk na dobór składników, które w największym stopniu wpłyną na poprawę kondycji włosów. Przygotowane przez Hairlust kosmetyki zdobyły uznanie wśród wielu klientów, co potwierdzają liczne nagrody oraz wyróżnienia. To również coraz lepiej rozpoznawalna marka na polskim rynku.

Dbając o poprawę kondycji włosów, skandynawska firma przygotowała dla swoich odbiorców specjalistyczne linie kosmetyczne, zawierające szampony, odżywki, maski oraz olejki. Dodatkowo w asortymencie firmy można znaleźć suplementy diety, szczotki do włosów, ręczniki oraz poszewki na poduszki.

Sprawdzone sposoby na zakola

Jednym z najprostszych sposobów na powstrzymanie wypadania włosów jest masaż głowy. Wykonanie masażu ma na celu pobudzenie krążenia krwi w skórze głowy, co w konsekwencji zmniejsza ich wypadanie. Masaż można wykonać palcami lub użyć do tego specjalnych masażerów. Najlepsze efekty są osiągane, kiedy wykonywany jest codziennie przez około 5-10 minut. Innym sposobem na zapobieganie wypadania włosów jest regularne wykonywanie peelingu. Ma on podobne działanie do masażu. Dodatkowo, poprzez pozbycie się zbędnego naskórka, umożliwia wchłanianie substancji pobudzających wzrost nowych włosów.

Panowie, chcąc przeciwdziałać powstaniu zakoli, mogą korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej w postaci różnych zabiegów. Są to przede wszystkim:

 • mezoterapia – polega na ostrzykiwaniu skóry głowy substancją hamującą wypadanie włosów,
 • osocze bogatopłytkowe – wpływa pobudzająco na mieszki włosowe, dzięki wysokiej zawartości czynników wzrostu,
 • komórki macierzyste – posiadają one silne właściwości regeneracyjne, zawierają wysoce skoncentrowane czynniki wzrostu,
 • karboksyterapia – polega na ostrzykiwaniu skóry głowy dwutlenkiem węgla, który odżywia oraz dotlenia cebulki włosów,
 • laseroterapia – światło emitowane przez laser pobudza mieszki włosowe do wzrostu.

Kiedy domowe metody ani zabiegi nie przynoszą pożądanych efektów, można spróbować farmakoterapii. Polega ona na przyjmowaniu leków hamujących aktywność procesów odpowiedzialnych za wypadanie włosów. Terapia farmakologiczna musi być stosowana pod nadzorem lekarza. Przepisywana jest najczęściej po wykonaniu niezbędnych badań laboratoryjnych, ze względu na dużą ilość efektów ubocznych.

W sytuacji bez wyjścia, gdy wszystkie metody zawiodą, można dokonać przeszczepu włosów. Jednak w początkowym stadium łysienia androgenowego jest to metoda niezwykle rzadko stosowana. Postępujące łysienie powoduje utratę włosów również w innych częściach głowy. Posiadanie bujnych kosmyków włosów jedynie na zakolach może wyglądać nieestetycznie. Zatem, przed podjęciem decyzji o ewentualnym przeszczepie włosów, warto poradzić się specjalisty w tej kwestii. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx