Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2023

Komiksy Star Wars – co sprawia, że cały czas święcą triumfy wśród miłośników fantasy?

Serii Star Wars, czyli Gwiezdnych Wojen nie trzeba przestawiać absolutnie nikomu. Nawet jeżeli nie jesteśmy fanami tego rodzaju kina lub w ogóle nie interesujemy się filmami, doskonale wiemy, kim jest Luke, Han Solo, Obi-Wan Kenobi czy Darth Vader. Czytając komiksy przede wszystkim mamy bardzo dużą szansę na to, aby rozwijać własną wyobraźnię, oderwać się od obowiązków i szarej rzeczywistości.

Dlaczego kochamy komiksy Star Wars i same Gwiezdne Wojny?

Zdecydowanie trzeba przyznać, że mało jest serii filmowych, które tak mocno zapadają w pamięć, że nawet po wielu latach dalej wiemy, jak nazywali się poszczególni bohaterowie, na czym polegała fabuła, którzy aktorzy wcielili się w kultowe postaci.

Star Wars to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii filmowych, która również przynosi bardzo dużo dochodów. Komiksy Star Wars to doskonałe uzupełnienie sagi.

Komiksy Star Wars:

 • szybko przenoszą nas w inny świat,
 • pozwalają na rozwijanie wyobraźni,
 • umożliwiają utożsamianie się z bohaterami,
 • w przypadku dzieci i młodzieży pozwalają na naukę mówienia, czytania, pisania, rysowania,
 • uczą logicznego myślenia.

Komiksy Star Wars należą do najpopularniejszych. Dlaczego?

Przede wszystkim musimy wiedzieć, że Star Wars są po prostu ciekawe. To najważniejsze kryterium, które po prostu  przyciąga fanów. Nikt nie będzie przecież czytał komików, które nie mają odpowiedniej grafiki, nie mają ciekawych bohaterów, w których po prostu nic się nie dzieje.

Jakie są główne zalety komiksów Star-Wars?

 1. szeroka paleta kultowych bohaterów,
 2. występowanie bohaterów pozytywnych, jak i negatywnych,
 3. wielowątkowość akcji,
 4. możliwość rozgrywania się akcji w różnych miejscach jednocześnie,
 5. bardzo ciekawa fabuła,
 6. świetnie ułożone dialogi,
 7. cytaty, które wchodzą do języka powszechnego.

Kiedy warto kupować komiksy Star-Wars?

Jeżeli jesteśmy fanami sagi, zdecydowanie warto kupować komiksy regularnie. Wtedy będziemy mieli pewność, że nic nas nie ominie, że nie będziemy mieli braków, będziemy z całą akcją na bieżąco. Poza tym oczywiście będzie szansa na to, żeby regularnie odpoczywać, mając nasz ulubiony komiks w ręce.

Jeżeli natomiast stawimy w świecie komików pierwsze kroki, warto na pewno poradzić się kogoś bardziej doświadczonego, który ma wiedzę, dokładnie wie, co będzie odpowiednie do naszego poziomu. Na pewno warto kupić kilka numerów komiksów, zaczynając oczywiście od najstarszych, aby zapoznać się z tematem.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx