Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2023

Styl glamour – czym się charakteryzuje i jak urządzić wnętrze zgodnie z jego zasadami?

Poznaj wnętrze glamour

Styl glamour to obecnie jeden z wiodących trendów jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, trendy te zmieniają się bowiem w niezwykle dynamiczny sposób. Jednak z racji tego, że obecnie coraz więcej osób chce urządzić swoje salony, sypialnie czy też nawet i kuchnie w sposób nowoczesny i modny, wówczas poszukiwane są stale niezwykle alternatywne rozwiązania. Styl glamour wydawać by się mogło, że na dobre zagościł już w większości wnętrz. Jeśli jednak w dalszym ciągu stoimy przed koniecznością zaaranżowania przestrzeni i styl glamour znalazł się w obszarze naszych zainteresować, warto wiedzieć czym on się charakteryzuje.

Spis treści

  1. Czym charakteryzuje się styl glamour?
  2. Styl glamour – jak dopasować odpowiednie meble do wnętrza?
  3. Wnętrze glamour – na jakie kolory ścian warto postawić?
  4. Jakie dobrać dodatki do wnętrza glamour?

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Styl glamour tak naprawdę przebojem wdarł się do naszych wnętrz i wszystko wskazuje na to, że pozostanie w nich na dłużej. Głównym jego wyznacznikiem jest swoisty przepych i hollywoodzki blichtr, jednak wszystko ma wspólnie tworzyć harmonijną kompozycję. Można śmiało powiedzieć, że styl glamour stara się balansować na granicy swojego rodzaju wytworności, a także przepychu. Niemniej jednak wszystko jest utrzymane w granicach dobrego smaku. W stylu glamour dominują luksusowe i połyskujące kolory. To samo tyczy się również dodatków, które powinny być dość ekskluzywne.

Styl glamour – jak dopasować odpowiednie meble do wnętrza?

Można powiedzieć, że pomimo swojej niekwestionowanej wytworności, styl glamour w dalszym ciągu stara się czerpać nieco z minimalizmu. Wobec tego pojawia się pytanie, jakie powinny być meble, które będą idealnie pasować do wnętrza w stylu glamour. Otóż najlepiej stawiać na proste formy. Można skusić się na meble ze szklanymi wstawkami, a także na meble wykonane ze sklejki. Szafy i komody powinny być również utrzymane w biały kolorze lub w kolorach jasnych. Jeśli zaś chodzi o meble wypoczynkowe jak np. sofy i siedziska, to w tym wypadku warto skierować się w stronę mebli tapicerowanych. Ważne jest jednak to, by były one utrzymane w odpowiednie kolorystyce. Można postawić na wszelakie beże, ale również sprawdzą się świetnie meble w mniej oczywistym kolorze jak np. sofa z tapicerowaniem w barwie butelkowej zieleni. W przypadku mebli wypoczynkowych w stylu glamour, można skusić na się na pozłacane lub posrebrzane zdobienia oraz wykończenia.

Wnętrze glamour – na jakie kolory ścian warto postawić?

Dobór kolorów ścian, które będą pasować do wnętrz w stylu glamour tak naprawdę jest niezwykle posty. Wyznacznikami stylu glamour we wnętrzach jest przede wszystkim biel, złoto, srebro, szarości, a także czerwień oraz fiolet. Oczywiście na samym wstępie warto wybrać jedynie te kolory, które rzeczywiście będą odpowiadać naszym potrzebom i preferencjom. Jednak można również zdecydować się na nieoczywiste połączenia kolorystyczne. Świetnie sprawdzają się bowiem czerwone ściany ze srebrnymi lub białymi akcentami. Fiolet ze złotem lub szarością, również może być ciekawym połączeniem.

Jakie dobrać dodatki do wnętrza glamour?

Dodatki do wnętrza w stylu glamour z całą pewnością są tym, co charakteryzuje ten styl. Warto skupić się więc na ozdobach o niezwykłej wytworności i stylowości. Oczywiście wszystkie świece, lustra czy inne akcesoria do wnętrz powinny być utrzymane w złotej lub srebrnej barwie. Dodatkowo powinny być one połyskujące tak, by skutecznie odbijały światło. Dzięki temu wnętrze będzie wyglądać niezwykle harmonijne i z całą pewnością idealnie wpisze się w ramy stylu glamour. Pamiętajmy również, że im więcej dodatków tym lepiej, jednak warto zachować umiar.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx