Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

Jak działa inteligentny monitoring domu?

Monitoring domu to narzędzie, które znacząco zwiększa bezpieczeństwo budynku oraz jego domowników. Umożliwia bieżący wgląd w to co dzieje się wokół posesji. Odpowiednio dostosowany monitoring sprawi, że żadna niepożądana sytuacja nie umknie uwadze właściciela. Inteligentne kamery są obecne na rynku już od lat. Jednak wcześniej stosowano je tylko w dużych systemach. Obecnie system ten jest przenoszony także do domów. 

Jak działa inteligentna kamera?

Inteligentna kamera to urządzenie, którego reakcje na różne zdarzenia można zaprogramować w pożądany sposób. Co więcej, umożliwia ona śledzenie tego co dzieje się wokół posesji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można natychmiast zareagować na dziejące się niebezpieczeństwo. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w prywatnych domach, ponieważ nie ma w nich osoby, która mogłaby siedzieć i przez cały czas obserwować czy nic złego się nie dzieje. Niektóre kamery w systemach smart sprawdzą się także w przypadku, gdy chcemy mieć na oku niektóre osoby, np. dzieci. Funkcje kamery sprawią, że w przypadku niebezpieczeństwa wyśle ona powiadomienie, które pozwoli w porę zareagować. Co więcej, kamery z dwukierunkowym systemem audio pozwalają na porozumiewanie się z osobą, która znajduje się po drugiej stronie.

Jakie funkcje ma inteligentna kamera?

Inteligentny monitoring domu oferuje wiele funkcji przydatnych w codziennym funkcjonowaniu i pozwalających zwiększyć bezpieczeństwo domowników. Jedną z nich jest wykrywanie wejścia oraz wyjścia z zaznaczonego obszaru. W momencie, w którym dana osoba opuści kadr, w którym powinna się znajdować, kamera automatycznie zapisze obraz. Ma to zastosowanie również w odwrotnej sytuacji, gdy nieproszeni goście będą próbowali wtargnąć na posesję, kamera poinformuje właściciela, że ktoś właśnie przekroczył granicę strzeżonego terenu i zapisze ją w bazie do wglądu operatora. Kolejną ciekawą funkcją inteligentnej kamery jest możliwość wykrywania nieznanych obiektów. Jeśli w jej kadrze pojawi się niezarejestrowany wcześniej obiekt i pozostanie tam przez dłuższy czas, urządzenie wyśle informacje o konieczności włączenia alarmu. Nowoczesne kamery posiadają również funkcje zapamiętywania wektorów poruszania się obiektu, dzięki czemu mogą obracać się w jego kierunku i śledzić każdy krok. Ważną funkcją smart kamery jest umiejętność wykrycia próby jej zniszczenia. Częstą praktyką stosowaną wśród złodziei jest zniszczenie lub zakrycie kamery w momencie włamania. Każda z tych czynności sprawi, że urządzenie wyśle informacje o próbie sabotażu monitoringu.

Sprawdź nowoczesne kamery do monitoringu w sklepie https://mieszkaj-nowoczesnie.pl i spraw, że Twoja posesja będzie bezpieczna.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
7 miesięcy temu

Dlatego warto szukać dobrej jakości systemów do monitoringu, ja uważam że orllo pozytywnie zaskakuje jakością, wygodą obsługi z aplikacji i podglądem na żywo.

1
0
Dodaj komentarzx