Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

21 lutego 2024

Jak działa inteligentny monitoring domu?

Monitoring domu to narzędzie, które znacząco zwiększa bezpieczeństwo budynku oraz jego domowników. Umożliwia bieżący wgląd w to co dzieje się wokół posesji. Odpowiednio dostosowany monitoring sprawi, że żadna niepożądana sytuacja nie umknie uwadze właściciela. Inteligentne kamery są obecne na rynku już od lat. Jednak wcześniej stosowano je tylko w dużych systemach. Obecnie system ten jest przenoszony także do domów. 

Jak działa inteligentna kamera?

Inteligentna kamera to urządzenie, którego reakcje na różne zdarzenia można zaprogramować w pożądany sposób. Co więcej, umożliwia ona śledzenie tego co dzieje się wokół posesji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można natychmiast zareagować na dziejące się niebezpieczeństwo. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w prywatnych domach, ponieważ nie ma w nich osoby, która mogłaby siedzieć i przez cały czas obserwować czy nic złego się nie dzieje. Niektóre kamery w systemach smart sprawdzą się także w przypadku, gdy chcemy mieć na oku niektóre osoby, np. dzieci. Funkcje kamery sprawią, że w przypadku niebezpieczeństwa wyśle ona powiadomienie, które pozwoli w porę zareagować. Co więcej, kamery z dwukierunkowym systemem audio pozwalają na porozumiewanie się z osobą, która znajduje się po drugiej stronie.

Jakie funkcje ma inteligentna kamera?

Inteligentny monitoring domu oferuje wiele funkcji przydatnych w codziennym funkcjonowaniu i pozwalających zwiększyć bezpieczeństwo domowników. Jedną z nich jest wykrywanie wejścia oraz wyjścia z zaznaczonego obszaru. W momencie, w którym dana osoba opuści kadr, w którym powinna się znajdować, kamera automatycznie zapisze obraz. Ma to zastosowanie również w odwrotnej sytuacji, gdy nieproszeni goście będą próbowali wtargnąć na posesję, kamera poinformuje właściciela, że ktoś właśnie przekroczył granicę strzeżonego terenu i zapisze ją w bazie do wglądu operatora. Kolejną ciekawą funkcją inteligentnej kamery jest możliwość wykrywania nieznanych obiektów. Jeśli w jej kadrze pojawi się niezarejestrowany wcześniej obiekt i pozostanie tam przez dłuższy czas, urządzenie wyśle informacje o konieczności włączenia alarmu. Nowoczesne kamery posiadają również funkcje zapamiętywania wektorów poruszania się obiektu, dzięki czemu mogą obracać się w jego kierunku i śledzić każdy krok. Ważną funkcją smart kamery jest umiejętność wykrycia próby jej zniszczenia. Częstą praktyką stosowaną wśród złodziei jest zniszczenie lub zakrycie kamery w momencie włamania. Każda z tych czynności sprawi, że urządzenie wyśle informacje o próbie sabotażu monitoringu.

Sprawdź nowoczesne kamery do monitoringu w sklepie https://mieszkaj-nowoczesnie.pl i spraw, że Twoja posesja będzie bezpieczna.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
1 rok temu

Dlatego warto szukać dobrej jakości systemów do monitoringu, ja uważam że orllo pozytywnie zaskakuje jakością, wygodą obsługi z aplikacji i podglądem na żywo.

1
0
Dodaj komentarzx