Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Szafa na całą ścianę – czy to dobry wybór?

Mnogość przedmiotów codziennego użytku, nieustanny brak miejsca na domowe bibeloty oraz chęć utrzymania porządku to najważniejsze argumenty, przemawiające za zdecydowaniem się na pojemną szafę na całą ścianę w pokoju. Niezależnie od tego, o jakim pomieszczeniu myślimy, duża szafa na ścianę niejednokrotnie zapewni ogromną przestrzeń na różnego rodzaju ubrania, pościel czy nawet dziecięce zabawki. Jaką szafę na całą ścianę wybrać? Czym kierować się podczas jej zakupu? Sprawdź!

Czy szafa na całą ścianę w sypialni to dobry pomysł?

Domowa sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń. To właśnie tutaj regenerujemy siły po trudnym dniu, relaksujemy się i nierzadko zdobywamy cenną wiedzę z ciekawych publikacji. Niezwykle istotnym jest, aby nasza sypialnia była urządzona zarówno gustownie, a także funkcjonalnie. W tym celu postawmy na rozwiązania, które znacznie pomogą w zagospodarowaniu miejsca na przedmioty codziennego użytku. Pamiętajmy jednak, aby zbytnio nie przytłoczyć pomieszczenia mosiężnymi meblami, czy ciemnymi akcentami.

W większości sypialni, idealnie sprawdzi się szafa na całą ścianę z lustrem. Jest to połączenie praktyczności z elegancją. Dzięki temu nie musimy inwestować dodatkowych pieniędzy oraz szukać właściwego położenia lustra w pomieszczeniu. Zaopatrujemy się bowiem w mebel dwu funkcyjny. Dodatkowo lustro perfekcyjnie tworzy złudzenie optyczne poszerzające pokój. To wszystko za sprawą powstania iluzorycznej przestrzeni, znajdującej się za szafą. Stylowe i praktyczne szafy z lustrami znajdziesz na https://mebi.pl/116-szafy-z-lustrem

Szafa na całą ścianę w salonie

Podobnie, jak w przypadku szafy na całą ścianę w sypialni, mebel w salonie sprawdzi się również dobrze. Pomyślmy jednak, w jakiej roli będzie występowało nasze pomieszczenie – użytkowej czy bardziej oficjalnej. W przypadku salonów przeznaczonych do wykwintnych spotkań, zrezygnujmy z wszelkiego rodzaju przytłaczających szaf, postawmy za to na eleganckie akcenty meblowe, służące do przechowywania zastawy stołowej oraz umożliwiające gustowne przyjmowanie gości, czyli niewielkie szafki oraz przestronny stół.

Kiedy już zdecydowanie wybierzemy użytkową rolę salonu, pomyślmy o przestronnej szafie, w której umieścimy na przykład płaszcze, pościele oraz codzienne ubrania. Jeśli mamy do dyspozycji dużo miejsca w salonie, a szafa jak ściana nie stworzy klaustrofobicznego wrażenia pokoju, wybierzmy pokaźny mebel, najlepiej z klasycznie otwieranymi drzwiami. zapewniający alternatywę dla kilku mniejszych szafeczek. Eleganckie szafy do salonu i sypialni z klasycznym otwieraniem znajdziesz na https://mebi.pl/115-szafy-otwierane

Szafa na całą ścianę – jakie drzwi?

Decydując się na szafę na całą ścianę, pomyślmy, jakiego rodzaju miałaby ona być. Producenci do dyspozycji najczęściej pozastawiają nam szafy zabudowane na całą ścianę lub modele wolnostojące. Szafy zabudowane zazwyczaj są wyposażone w drzwi przesuwne, natomiast ich wolnostojące odpowiedniki cechuje różnorodność w opcjach otwierania. Możemy spotkać się z drzwiami przesuwnymi, klasycznie otwieranymi drzwiczkami oraz systemami harmonijkowymi.

Podczas wyboru sposobu otwierania szafy na całą ścianę, kluczową rolę odgrywa przestrzeń, którą mamy do zagospodarowania. Jeśli jest jej niewiele, koniecznie postawmy na szafy z drzwiami przesuwnymi, ponieważ nie wymagają one dodatkowego miejsca, które pozwoliłoby na swobodne otwieranie oraz korzystanie z szafy. Szeroką ofertę szaf z drzwiami przesuwnymi znajdziesz na https://mebi.pl/114-szafy-przesuwne

W przypadku, kiedy zupełnie nie ogranicza nas ilość wolnej przestrzeni, zastanówmy się nad pasującym do całego pomieszczenia wyglądem szafy. Ten model, który będzie najbardziej odpowiedni – z drzwiami przesuwnymi lub otwieranymi klasycznie – niech znajdzie swoje miejsce w naszej sypialni, salonie, czy nawet przedpokoju.

Wybór idealnych mebli do naszych domowych pomieszczeń jest kwestią niezwykle priorytetową. To właśnie od tej decyzji zależy elegancja oraz funkcjonalność użytkowych przestrzeni. Podczas zakupu okazałej szafy kierujmy się przede wszystkim jej praktycznością oraz wyglądem, a posłuży ona w dobrym stanie przesz wiele lat.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx