Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Nadbałtycka promenada w Kołobrzegu: 40 mln zł inwestycji w najdłuższy deptak nadmorski

W Kołobrzegu zakończono modernizację spacerowo-rowerowej promenady, która łącznie obejmuje odcinek od ul. Mickiewicza do wjazdu na obszar Ekoparku sąsiadującego z torfowiskami i wydmami. Na ostatni etap inwestycji wydano 17 mln zł, z czego 7 mln zł pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W Kołobrzegu otwarto ostatnią część modernizowanego szlaku rowerowo – spacerowego, którego częścią jest nadbałtycka promenada wyposażona w nowe zejścia na plażę oraz podesty z ławkami.

„Możemy mówić, że jesteśmy miastem, które ma najdłuższy deptak nadmorski, z czego ponad 3 km stanowi nadbałtycka promenada” – powiedziała prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Na rewitalizację promenady wydano łącznie ponad 40 mln zł. Natomiast ponad połowę kosztów, bo aż 26 mln zł, sfinansowano  funduszy unijnych.  

„Nowa promenada robi wrażenie i zachęca do spacerów, do aktywności ruchowej. Są nowe zejścia na plażę, podświetlone podesty z ławkami w kształcie fal i trasa rowerowa” – ocenił inwestycję marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Jak przypomniano w komunikacie urzędu marszałkowskiego, modernizacja promenady odbywała się stopniowo  od 2009 roku. Pierwszy etap renowacji reprezentacyjnego deptaku objął odcinek od ul. Mickiewicza przez ul. Rodziewiczówny do krzyżówki z ul. Sikorskiego. Kolejny doprowadził do Kamiennego Szańca. Trzeci i ostatni etap, przedłużono do wjazdu do przepięknego obszaru Ekoparku sąsiadującego z torfowiskami czy wydmami.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx