Jak zadbać o czystość swojego podwórka, firmy i całego miasta?

odpady

Patrząc na krajobraz naszych miast i wsi widzimy, że są one stałym elementem w ich krajobrazie. Są różnej wielkości i w różnych kolorach, najpopularniejsze to: żółty, niebieski, zielony, brązowy i czarny. Oczywiście, mowa o pojemnikach na śmieci. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wielkim i złożonym procesem jest organizacja odbioru odpadów oraz z jakich nowinek technologicznych korzystają firmy komunalne, samorządy, a nawet osoby prywatne?

Dobra infrastruktura i selekcja kluczem do porządku

Troska o naszą planetę to, wydawać by się mogło, nadrzędny cel władz każdego szczebla oraz coraz częściej zwykłych obywateli, którzy chcieliby mieszkać w czystym i przyjaznym otoczeniu, wolnym od śmieci. Rozstawione na ulicach aglomeracji i wiosek nieestetyczne worki zdają się wszystkiemu przeczyć. A to dlatego, że są one nietrwałe oraz bywają problematyczne w obsłudze – bowiem same są odpadem.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, coraz bardziej świadomego społeczeństwa, powstał serwis odpady.org, który jako pierwszy zaoferował kompleksowe rozwiązanie problemu odbioru, selekcji i zarządzania odpadami komunalnymi. Propozycja skierowana jest nie tylko dla firm i samorządów, ale również dla osób prywatnych.
Główną domeną oferty są wysokiej jakości, używane pojemniki na odpady. Importowane z krajów Europy Zachodniej kosze na śmieci o pojemnościach 60, 120 i 240 litrów stanowią podstawę prawidłowego i bezpiecznego przechowywania odpadów. Dodatkowo, serwis oferuje specjalne naklejki (etykiety) na pojemniki, które znacznie ułatwiają segregację i poprawiają estetykę koszy. A do tego są odporne na ekstremalne warunki atmosferyczne.

Zarządzanie czystością (odpadami)

Każdy dyrektor finansowy oraz skarbnik samorządowy marzy o inwestycji, która jest maksymalnie efektywna przy minimalnym nakładzie środków. Odpowiedzią na tę potrzebę jest sklep z pojemnikami na odpady, który oprócz twardej infrastruktury materialnej oferuje także nowoczesne rozwiązania z zakresu zarządzania odpadami. Tym rozwiązaniem jest specjalne oprogramowanie dla samorządów, które za pomocą mobilnego harmonogramu odbioru odpadów ułatwia koordynację działań zarówno firmy oczyszczającej, jak i mieszkańców danej gminy. Mobilny harmonogram to technicznie zaawansowany, lecz prosty w obsłudze produkt technologiczny, który jest dostępny na smartfona z adroidem oraz iOS. Umożliwia on każdemu mieszkańcowi sprawdzenie terminu przyjazdu śmieciarki – przez co poziom recyklingu w danej gminie wzrasta do zadowalającego poziomu. Zautomatyzowanie tego procesu przyczynia się do obniżki kosztów jego obsługi.

Ponadto serwis odpady.org oferuje przystępne i efektywne oprogramowanie dla firm komunalnych, Przedsiębiorstwo decydując się na zainwestowanie niewielkich środków otrzymuje prosty i skuteczny software o nazwie Waste24 służący do kompleksowego zarządzania flotą pojemników. A wszystko dzieje się w „chmurze”, czyli nie wymaga budowy skomplikowanej oraz kapitałochłonnej infrastruktury komputerowej.

Warto pamiętać, że dbanie o ochronę środowiska tonie tylko inwestycja w ludzi, samochody i linie przetwarzania odpadów. Nie mniej ważnym czynnikiem jest inteligentny system składający się z solidnych pojemników oraz aplikacji koordynującej terminarz odbioru i monitorowania koszy. Bogactwo wariantów pojemników, dopasowanie wielkości i szybkość dostawy oraz system rabatowy są niewątpliwymi przesłankami do rozważenia współpracy z serwisem odpady.org.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx