Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 lipca 2021

Świat emocji – kolekcja pełna emocji!

Emocje to skomplikowana mieszanka czynności zachodzących w naszych ciałach. To co jest charakterystyczne do emocji, to fakt, że pojawiają się nagle, ustępują nagle i ciężko przewidzieć moment ich wystąpienia. Szczególnie skomplikowane jest przeżywanie emocji u dzieci. Jak nauczyć nasze pociechy, że emocji nie należy się bać? Jak pokazać, które emocje są dobre, a które złe? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdziesz w ilustrowanej serii książek dla dzieci „Świat emocji”. Dowiedz się więcej jak zadbać o emocjonalny rozwój swojego dziecka!

Czym są emocje? 

Emocje nie są jednoznacznie dobre i złe. Są różne. To właśnie czyni emocje tak wyjątkowym stanem występującym w naszym organizmie. Co więcej, emocje przeżywają zarówno dzieci jak i dorośli. Jedni mniej, inni słabiej. Najciekawsze w emocjach jest to, że każdy reaguje na nie w inny sposób. Emocje dotyczą każdego z nas, jednak w różnym stopniu. 

Co charakteryzuje emocje? Głównie ich względnie nietrwały charakter, gwałtowność , silne zabarwienie i wyrazistość. Emocje mogą być pozytywne i negatywne. Pomimo, iż nie można z naszego życia całkowicie wykluczyć emocji, to nie można też pozwolić, by całkowicie nad nami zapanowały – jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci.

Aby móc radzić sobie z emocjami, należy je najpierw dokładnie poznać. O ile dorośli są zazwyczaj mistrzami rozumienia i radzenia sobie z emocjami, o tyle dzieciom może sprawiać to nie mały kłopot. Dlatego właśnie powstała edukacyjna seria książek “Świat emocji”, która w zabawny i lekki sposób wprowadza dziecko w skomplikowany świat emocji. 

Wyjątkowa seria, która nauczy Twoje dziecko emocji! 

Seria wydawnicza „Świat emocji” to idealna propozycja dla Twojego dziecka. Dzięki niej pociecha nauczy się rozpoznawania i radzenia sobie z najróżniejszymi emocjami. Dzięki pracy z tymi książkami wiele dzieci nauczyło się już panować nad swoimi emocjami. Wszystko dzięki połączeniu lekkiej, wartościowej treści z odpowiednią dawką zabawy.

Każda książeczka z serii „Świat emocji” jest wydana w twardej oprawie i zawiera przepiękne, całostronicowe ilustracje. Przedstawieni bohaterowie są niezwykle wyraziści i obrazowo wyrażają swoje emocje. Dodatkowo, prezentowana w książkach treść odpowiada poziomowi rozwoju emocjonalnego dzieci. W kolekcji znajduje się aż 26 książek, a każda z nich poświęcona jest innej emocji. W serii znajdziemy takie emocje jak: miłość, radość, strach, smutek czy złość oraz pewność siebie, bezpieczeństwo, odwagę czy przygnębienie. A to tylko mała część z nich!

Dla rodzica

Do każdego numeru „Świata emocji” dołączone są specjalne pomoce i dodatki dla rodziców w postaci kart z opisami emocji oraz komentarzem i objaśnieniami psychologa. Materiały dodatkowe można łatwo przechowywać w wygodnej zakładce z tyłu książki. 

Jeśli już dzisiaj chcesz zamówić prenumeratę serii ilustrowanych książek dla dzieci “Świat emocji”,  zrób to za pośrednictwem strony: https://kiosk.ruch.com.pl. Zaufaj firmie, która specjalizuje się w prenumeratach i najróżniejszych wydawnictwach. Pomóż swojemu dziecku zrozumieć świat emocji już dzisiaj!