Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 sierpnia 2021

Zakupy – na czym nie warto oszczędzać?

Zakupy odzieżowe, galanteria czy buty – wiadomo, że każdy chce zaoszczędzić jak najwięcej i na czym tylko się da. Dlatego szukamy różnych wyprzedaży, promocji czy też akcji rabatowych, które sklepy przeprowadzają bardzo chętnie. Są jednak rzeczy, w które warto zainwestować większą ilość gotówki, bowiem mogą nam posłużyć na lata. W co warto się zaopatrzyć?

Biżuteria

Złota czy też srebrna, z kamieniami szlachetnymi. Biżuteria jest ozdobą każdej kobiety, a ta z prawdziwych metali może nam służyć przez kilkadziesiąt lat – o ile będziemy o nią dbać. Kupując klasyczne kółka – kolczyki, pierścionki z oczkiem czy delikatne wisiorki lub bransoletki, będziemy je mogli nosić na wiele okazji. Klasyka nigdy się nie nudzi i zawsze się obroni przy większości stylizacji. Warto szukać takich perełek i raz na jakiś czas pozwolić sobie na zakup czegoś droższego. Ponadto już na pierwszy rzut oka można rozpoznać prawdziwe złoto czy srebrno od metalowych podróbek, które z czasem czernieją i nie wyglądają już tak oszałamiająco. Gdzie kupować? Tutaj przyda się dobra galeria. Gdynia ma ponadto do zaoferowania wielu wysokiej klasy jubilerów.

Zegarki 

Kolejna ozdoba, tym razem zarówno dla pań, jak i panów. Choć niektórzy wyparli zegarki ze względu na posiadanie smartfona, to wciąż są one eleganckim dodatkiem do stylizacji. Mogą podkreślić status danej osoby. Jeżeli ubieramy się elegancko, to kupmy klasyczny zegarek ze skórzanym paskiem i mało rzucającą się w oczy tarczą. Natomiast jeżeli stawiamy na bardziej sportowy look, to możemy pokusić się o model z większą liczbą funkcjonalności, takimi jak wodoodporność. Z kolei dzisiejsze zegarki dla pań spokojnie mogą zastąpić bransoletkę – mogą zawierać kamienie szlachetne, brylanciki i mienić się tysiącami kolorów. Wybierajmy sprawdzone firmy, aby mieć pewność, że posłużą na lata. Tutaj również dobrym wyborem będzie przejrzenie sklepów w różnego rodzaju centrach handlowych, a jeśli jest taka możliwość – dobra będzie też galeria. Gdynia i całe Trójmiasto słynie z tego typu obiektów, więc z pewnością znajdziemy coś solidnego.

Torebki 

Wiadomym jest, że torebka to nieodłączny atrybut każdej kobiety. Te, których używamy na co dzień, mogą szybko nosić ślady używania – przecierają się uszy, poplami się środek. Nic dziwnego, bowiem są intensywnie eksploatowane. Jednak już torebki, których używamy na większe wyjścia, na przykład na randkę, ślub czy tylko od czasu do czasu, mogą nam posłużyć przez długi czas. Dlatego warto w tym przypadku stawiać na dobre marki oraz wysokiej jakości materiały, takie jak prawdziwa skóra. Wybierając klasyczne kopertówki na pewno trzeba stawiać na takie kolory jak czarny, złoty, beżowy czy srebrny. Odważniejsze panie zakupią czerwoną. Pamiętajmy, by odzwierciedlały nasz styl. Warto mieć takie torebki, które będą błyszczeć (kiedy zakładamy klasyczną kreację) oraz takie nie rzucające się zbytnio w oczy (kiedy kreacja błyszczy – dla kontrastu). 

Zakup na lata to inwestycja – niestety wiele osób kupuje słabszej jakości towary, a następnie narzeka, gdy po kilku razach nie nadają się one do wyjścia. Torebki, biżuteria oraz zegarki to rzeczy uniwersalne, przydające się zawsze, niezależnie od tego co będzie modne w danym sezonie. Dlatego warto na nie wydać odrobinę więcej pieniędzy i poszperać w ofercie sieci handlowych.