Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Wiadomości RCS — poznaj korzyści, które usługa oferuje swoim użytkownikom!

W ciągu ostatnich kilku lat mogliśmy zaobserwować znaczny rozwój aplikacji mobilnych i komunikatorów. Twórcy najpopularniejszych spośród nich prześcigają się w aktualizacjach, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Pandemia jedynie nasiliła bowiem w użytkownikach potrzebę komunikowania się między sobą w formie online.

Wiadomości RCS w pigułce

Powyższe czynniki wpłynęły na spopularyzowanie wiadomości RCS. Rich Communication Services, w skrócie RCS, to usługa, której początki datuje się na lata 2007/2008. Wówczas powstały pierwsze pomysły i koncepcje systemowe, jednak wdrożono je dopiero w roku 2016, a nieco później — dla polskich użytkowników. Czym są wiadomości RCS i dlaczego warto z nich korzystać?

Usługa RCS łączy w sobie możliwości tradycyjnych komunikatów SMS i MMS oraz najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Dzięki niej możemy wysyłać naszym znajomym wiadomości multimedialne, między innymi w formacie GIF oraz długie treści, na co pozwala nam znacznie zwiększony względem systemu SMS limit znaków. Co więcej, wiadomości możemy wysyłać także z naszego komputera. Wystarczy, że połączymy urządzenia za pomocą kodu QR.

Co musisz zrobić, aby zacząć korzystać z usługi?

Aby odbierać i wysyłać wiadomości RCS, włącz w swoim telefonie funkcję czatu w ustawieniach aplikacji „Wiadomości”. Kolejnym warunkiem jest dostęp do Internetu (na przykład za pośrednictwem Wi-Fi). Te same wymogi dotyczą użytkownika, do którego chcesz wysłać swoją wiadomość.

Być może zastanawiasz się, czym funkcja Rich Communication Services różni się w takim razie od Messengera i czy warto z niej korzystać. Odpowiedź na drugie pytanie brzmi: tak! Poniżej wyjaśniamy dlaczego.

Zalety wiadomości RCS

Najważniejsze korzyści, które płyną ze stosowania usługi RCS, prezentują się następująco:

  1. „Wiadomości” należą do aplikacji preinstalowanych.

W dzisiejszych czasach większość z nas posiada konto na Facebooku i komunikuje się z innymi za pośrednictwem Messengera. Te aplikacje coraz częściej stosuje się jako przekaźniki wewnętrznych informacji w firmach czy uczelnianych grupach. Pomimo powszechnego zainteresowania wciąż zdarzają się jednak osoby, które korzystają z nich wyjątkowo niechętnie. Do instalacji tych komunikatorów nie przekonamy, chociażby części członków naszej rodziny. Jeśli mimo to chcemy wysyłać im nagrania wideo i obszerne treści, wiadomości RCS są idealnym rozwiązaniem. Nie wymagają bowiem od nas pobierania dodatkowych aplikacji — wystarczy włączyć funkcję czatu.

  1. Komunikaty wysyłamy za pośrednictwem Internetu.

Utraciłeś zasięg swojego operatora? Nie martw się — wiadomość RCS wyślesz dzięki dostępowi do Wi-Fi lub skorzystaniu z danych mobilnych.

  1. Wiadomości RCS są bezpieczne.

Dzięki rozwijanym usługom szyfrowania, do twoich konwersacji nie mają dostępu osoby trzecie.

Rich Communication Services na platformie mProfi

Wiadomości RCS to jedna z usług wykorzystywanych przez twórców narzędzia mProfi. Dzięki nim możesz pozostawać w kontakcie z wybranymi markami, a ich przedstawiciele mogą wysyłać do ciebie multimedialne treści. To innowacyjne i wygodne rozwiązanie dla biznesu — wypróbuj je już dziś!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx