Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 września 2023

Kennametal HARVI: Preferowany wybór frezów walcowo-czołowych w branży lotniczej

Frezy walcowo-czołowe HARVI firmy Kennametal cieszą się renomą w branży lotniczej jako doskonałe narzędzia skrawające.

Spółka Kennametal Inc. (NYSE: KMT) ogłosiła dzisiaj, że produkowane przez nią pełnowęglikowe frezy walcowo-czołowe HARVI™ zostaną uwzględnione w wewnętrznych wytycznych Lokcheed Martin dotyczących obróbki skrawaniem jako preferowane oprzyrządowanie. Wytyczne opracowywane są przez należącą do Lockheed Marting Aeronautics grupę Operations Technology na wewnętrzne potrzeby operacyjno-konstrukcyjne, a także dla międzynarodowych partnerów w łańcuchu dostaw. Wskazane w nich są najefektywniejsze parametry i procesy obróbki materiałowej elementów statków powietrznych.

„Mamy zaszczyt od wielu lat realizować dostawy dla firmy Lockheed Martin i cieszymy się, że nasze frezy walcowo-czołowe do obrabiania metalu zostały uwzględnione w tak ważnych wytycznych dotyczących procesów obrabiania – powiedział Keith Mudge, wiceprezes Kennametal ds. sprzedaży narzędzi do skrawania metalu na terenie Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. – Blisko współpracujemy z klientami takimi jak Lockheed Martin, co ułatwia nam rozwiązywanie problemów i tworzenie rozwiązań zapewniających najwyższą precyzję obrabiarek. Uwzględnienie frezów walcowo-czołowych HARVI w wytycznych Lockheed Martin stanowi świadectwo naszego zaangażowania w rozwój branży oraz wysokich standardów doskonałości”.

Pełnowęglikowe frezy walcowo-czołowe HARVI™

Oferta pełnowęglikowych frezów walcowo-czołowych HARVI firmy Kennametal wyznacza standardy branżowe, przewyższając parametrami narzędzia tego typu innych producentów. Dzięki temu frezy HARVI lepiej sprawdzają się w obróbce trudno obrabialnych materiałów lotniczych, takich jak tytan czy superstopów Inconel.

Frezy walcowo-czołowe HARVI to standardowa marka i jeden z najlepiej sprzedających się produktów firmy Kennametal, który pozwala oszczędzić czas i koszty operacyjne w produkcji statków lotniczych dzięki imponującej szybkości usuwania metalu i dłuższej żywotności. Frezy walcowo-czołowe zapewniają maksymalną produktywność m.in. dzięki następującym elementom:

  • skręcona krawędź skrawająca HARVI 1 TE zapewnia wyższą stabilność narożną oraz najlepszą na rynku efektywność prac w zakresie interpolacji spiralnej,
  • zastrzeżona technologia przeciwdrganiowa i przeciwtarciowa,
  • nierównomiernie podzielone rowki, w tym część ze zmiennym kątem nachylenia linii śrubowej, które niwelują drgania i niezrównaną szybkość posuwu,
  • innowacyjna konstrukcja z rowkami wiórowymi, które zmniejsza siły tnące, ułatwiając odprowadzanie wiórów.

W kwietniu 2023 r. Kennametal wprowadziła do oferty nową klasę frezów walcowo-czołowych – KCSM15A – a już jesienią tego roku w pojawią się nowe pozycje z linii HARVI.

Więcej informacji na temat frezów walcowo-czołowych HARVI można znaleźć na stronie: https://www.kennametal.com/us/en/products/metalworking-tools/milling/solid-end-milling/high-performance-solid-carbide-end-mills.html 

Źródło: Kennametal

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx