Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Huntly.ai dostępny dla wszystkich firm IT w Polsce

Huntly.ai, niedawno uruchomiona platforma umożliwiająca rekrutację z wykorzystaniem społeczności rekruterów IT, została otwarta dla wszystkich firm IT działających w Polsce. Mogę one teraz łatwo stworzyć na Huntly programy referencyjne oparte o społeczność rekruterów IT. Wymaga to jedynie określenia kwoty premii dla rekrutera za polecenie kandydata, a następnie opublikowania ofert pracy. Nowi klienci mogą dodać swoje ogłoszenia całkowicie za darmo. Również bonus dla rekrutera jest płatny dopiero po obsadzeniu stanowiska.

Nowa oferta ma na celu efektywne wspieranie firm IT w pozyskiwaniu większej liczby wykwalifikowanych programistów za pomocą systemu rekomendacji Huntly. W odróżnieniu od tradycyjnych programów polegających na referencjach od pracowników, programy z wykorzystaniem Huntly opierają się na rekomendacjach od rekruterów IT. Narzędzie to może stanowić wsparcie dla innych działań rekrutacyjnych, zwłaszcza na stanowiska wyższego szczebla. Społeczność Huntly, złożona z ponad 150 rekruterów, będzie skutecznie i efektywnie kosztowo pozyskiwać najlepszych kandydatów na te stanowiska.

„Programy referencyjne to sprawdzony sposób wspomagający rekrutację prowadzoną przez firmy IT. Umożliwiają one dotarcie zarówno do aktywnych kandydatów, jak i tych, którzy obecnie nie poszukują pracy, co umożliwia szybkie i sprawne znalezienie odpowiednich pracowników. Zatrudnienie kandydata, którego polecił pracownik, zajmuje firmie średnio 29 dni, ale dzięki Huntly proces ten staje się jeszcze szybszy. Polecenia zewnętrzne mogą też wspierać rekrutację w nowych lokalizacjach, w których polecenia wewnętrzne są niemożliwe ze względu na brak pracowników” – powiedziała Nadiia Kovalchuk, wiodąca IT Recruiter z zespołu Huntly.

Dodatkową zaletą programów referencyjnych prowadzonych na Huntly jest to, że mogą one obejmować również rekruterów IT działających na innych rynkach Europy Wschodniej, na których działa Huntly. Fakt ten może być szczególnie pomocny w trudnych rekrutacjach, które obejmują stanowiska z rozbudowanym zestawem umiejętności.

„Premia za sukces, którą należy wypłacić rekruterowi za udane polecenie, zwykle wynosi połowę pierwszej miesięcznej pensji, czyli od 2 do 5 tys. USD, w zależności od stanowiska. Pracodawca może jednak dowolnie dostosować tę kwotę. Ponadto istnieje niewielka opłata dla Huntly za wstępną weryfikację otrzymanych CV na stanowisko. Średnio 4 na 5 kandydatów wysłanych do klienta otrzymuje zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną dzięki naszej dokładnej selekcji wstępnej” – wyjaśniła Nadia Kowalczuk.

Do tej pory Huntly wspierało rekrutacje prowadzone przez wiodące firmy technologiczne ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej, w tym dla Unifly, Paessler, ChromaWay, LivePerson i wielu innych. Otwarcie platformy dla wszystkich firm IT działających w Polsce jest dla nich szansą na wyeliminowanie konieczności korzystania z agencji rekrutacyjnych, dzięki czemu mogą ograniczyć koszty pozyskiwania pracowników nawet czterokrotnie w porównaniu do średnich cen na rynku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx