Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Ekstremalne technologie dla zrównoważonych budynków – inspiracje z kosmosu

Technologie tworzone pierwotnie do użytku w kosmosie nie raz znajdowały zastosowanie na Ziemi. Zdaniem Wiktorii Dziaduły z Politechniki Śląskiej taki kierunek powinna mieć również architektura, zwłaszcza w kontekście samowystarczalności i ekologii całego cyklu życia budynków.

Swój doktorat prowadzony na Politechnice Śląskiej Wiktoria Dziaduła poświeciła architekturze w ekstremalnych warunkach, zwłaszcza aspektowi samowystarczalności na przykładzie kosmicznych placówek i architektury w warunkach ekstremalnych – czyli takich, gdzie parametry do życia i pracy są nieoptymalne, wręcz ekstremalne właśnie.

Jak tłumaczyła w rozmowie z serwisem Nauka w Polsce doktorantka, jest to temat interdyscyplinarny, łączący architekturę m.in. z inżynierią środowiska, budownictwem, logistyką, psychologią. Obszarem jej głównych zainteresowań badawczych są technologie, które można przetransferować z warunków kosmicznych lub ekstremalnych na zrównoważone budownictwo ziemskie.

Więcej na: https://naukawpolsce.pl/aktualnosci/news%2C97515%2Csamowystarczalna-ekologiczna-architektura-inspirowana-rozwiazaniami-dla

Źródło informacji: Nauka w Polsce

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx