Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

„Dziewczyny w grze!” – szansa na rozwój pasji i karierę w branży gamingu

„Dziewczyny w grze!” to pierwszy w Polsce program stypendialno-mentoringowy dla kobiet w gamingu i gamedevie skierowany do uczennic szkół średnich każdego typu, ze szczególnym uwzględnieniem kandydatek z mniejszych miejscowości. W jego ramach dziewczyny wezmą udział w rocznym cyklu szkoleń z zakresu tworzenia gier wideo, otrzymają indywidualną opiekę mentorską specjalistów i specjalistek ze studia CD PROJEKT RED oraz 12-miesięczne wsparcie finansowe przeznaczone na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju.

Pierwszy etap rekrutacji online do III edycji programu potrwa do 31 października 2023 roku.

„Bardzo się cieszę, że właśnie rozpoczynamy rekrutację do 3. edycji projektu „CD PROJEKT RED – Dziewczyny w Grze!”. Uczestniczki poprzednich dwóch edycji pokazały cały wachlarz talentów, zachwyciły nas swoimi projektami, a przede wszystkim swoim niesamowitym rozwojem w trakcie programu! Ich pasja i energia zainspirowały nas wszystkich. Branża gamingu potrzebuje zdolnych dziewczyn, dlatego zachęcamy wszystkie zainteresowane kandydatki do aplikowania i wspólnej przygody!” – mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, Culture, Diversity and Inclusion Director w CD PROJEKT RED.

„W Perspektywach wierzymy mocno w dziewczyny i ich moc zmieniania świata. W programie >>Dziewczyny w grze!<< chcemy dotrzeć do utalentowanych dziewczyn, przekazać im wiedzę, narzędzia i to, co mniej uchwytne, a kluczowe – dawkę odwagi, która pomoże im spojrzeć na swoje życie w szerszej perspektywie i zaplanować z przytupem przyszłość” – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Perspektywy Women in Tech.

Dwie poprzednie edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – z całej Polski napłynęło ponad 2500 zgłoszeń od utalentowanych młodych programistek, graficzek, animatorek i pisarek.

Więcej informacji o programie wraz z regulaminem oraz formularzem zgłoszeniowym znajduje się na oficjalnej stronie: www.dziewczynywgrze.pl

Źródło informacji: Fundacja Edukacyjna Perspektywy

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx