Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Energetyka jądrowa w Polsce: czas na konkrety

W najbliższy wtorek 19 września na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, odbędzie się trzecia edycja konferencji poświęconej energetyce nuklearnej. Dyskusje dotyczyć będą miejsca atomu w miksie energetycznym Polski, tworzenia kadr dla energetyki jądrowej, budowania potrzebnej infrastruktury oraz finansowania zarówno dużego jak i małego atomu.

„Duży nacisk położymy na kwestie tworzenia kadr dla energetyki jądrowej w Polsce – zarówno tej wielkoskalowej jak i SMR. Okres kształcenia nowych pracowników dla tworzącego się sektora jądrowego w Polsce zbiega się z czasem przygotowania do budowy elektrowni jądrowych w wybranych lokalizacjach” – mówi Michał Niewiadomski założyciel Klubu Energetycznego.

Dr hab. Grzegorz Tchorek, prof. IEn dodaje, że potrzebne jest wyznaczenie krótko, średnio i długoterminowych potrzeb i perspektyw przygotowania kadr zapewniając wysoki poziom jego umiędzynarodowienia, w tym przez system staży w Europie, Korei Południowej i USA.

„Podczas tegorocznej edycji konferencji, chcemy dyskutować zarówno na temat systemu kształcenia jak i szkolenia absolwentów na istniejących siłowniach jądrowych. W ostatnich miesiącach obserwujemy coraz większe zainteresowanie uczelni by tworzyć kierunki studiów kształcących polskie kadry dla energetyki jądrowej” – mówi prof. Tchorek.

Organizatorami konferencji są: Klub Energetyczny, Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Energetyki.

Szczegóły na nuclearconference.pl

Patronat Honorowy: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Partnerzy Strategiczni: EDF, PKO Bank Polski

Partner Główny: Polskie Elektrownie Jądrowe

Partnerzy: Agencja Rozwoju Przemysłu, Bank Gospodarstwa Krajowego, GE Hitachi, Industria

Źródło informacji: Klub Energetyczny

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx